Pátek 3.12.2021 , Svatoslav
Hledat

Právě dnes

Pátek | 3. Prosince 2021

Divadlo

Reklama

I tady může být Vaše reklama, kontaktujte nás pro více informací

Divadlo hudby Olomouc

Divadlo hudby Olomouc od doby svého vzniku v roce 1968 výrazně spoluvytváří image města. Jako intimní klubová scéna nabízí nepřehlédnutelnou škálu programů zaměřenou na různorodé publikum: nejmenší děti, školáky a studenty, dospělé, milovníky tradičních žánrů, ale i k vyznavače novot, experimentů s formami i obsahem. Představuje kulturu a umění jako důsledně propojený celek. Divadlo má v hledišti 120 míst a je takzvaným black boxem, scénou s měnitelným postavením jeviště a hlediště. Sídlí v budově Muzea umění Olomouc, je příspěvkovou organizací a jeho zřizovatelem je statutární město Olomouc.

Adresa: Denisova 47, 779 00 Olomouc
www: www.divadlohudby.cz
tel.: +420 585 223 565
e-mail: divadlohudby@divadlohudby.cz

Divadlo na cucky

Divadlo na cucky je nezávislý divadelní soubor s vlastní scénou a galerií ve Wurmově ulici. Ve své dramaturgii se soustředí buď na ryze autorské projekty nebo na objevnou dramaturgii u nás nepříliš uváděných textů, rovněž pořádá workshopy a rezidence. DNC produkčně zaštiťuje o.s. Divadlo Konvikt (www.divadlokonvikt.cz)."

Adresa: Wurmova 7, 772 00 Olomouc
www: www.divadlonacucky.cz
tel.: +420 721 308 935
e-mail:

Divadlo na Šantovce

Divadlo na Šantovce – to je zbrusu nové divadlo v Galerii Šantovka. Každý měsíc nabídne divákům pestrý kulturní program pro dospělé i pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na zájezdová divadelní představení, ve kterých vystoupí známé tváře z televizních obrazovek i ze slavných pražských divadel, jako je Divadlo v Řeznické, Švandovo divadlo, Divadlo v Dlouhé a další.

Jednou z hlavních dramaturgických linií bude pravidelné uvádění pohádek pro děti a rodiče, po kterých je v Olomouci a okolí poptávka stále neuspokojená. Každý víkend tak najdou dětští diváci pestrou nabídku pohádkových titulů, která jim přinese živé divadlo. Kromě divadelních pohádek bude Divadlo na Šantovce pořádat i další akce pro děti jako jsou karnevaly, dětské bály, zábavní soutěžní odpoledne, ale i výtvarné nebo dramatické dílničky, malování na obličej a mnoho dalších akcí.

Pro dospělé publikum nebudou chybět ani koncerty, talkshow nebo třeba Ladie’s Nights. Kromě uměleckých pořadů zde bude prostor pro vzdělávací akce, Divadlo na Šantovce bude pořádat pravidelné cykly přednášek na nejrůznější aktuální společenská témata jako je zdravá výživa, seberozvoj, postavení ženy ve společnosti, řeč těla a mnoho dalších.

V dopoledních hodinách bude prostor Divadla na Šantovce sloužit žákům základních a středních škol. V plánu je pravidelné uvádění divadelní produkce a programů i pro děti z mateřských škol.

Plně klimatizovaný sál s pohyblivou elevací, která umožňuje všem divákům dobře vidět na jeviště, je vystavěný podle moderních norem, pojme až 220 sedících a 300 stojících diváků. K dispozici je foyer pro příjemné strávení přestávky během produkce a velkorysé řešení toalet, které by mělo předejít tvoření dlouhých front.

Těšíme na vaši návštěvu!
www.divadlonasantovce.cz

Adresa: Polská 1, 779 00 Olomouc
www: http://www.divadlonasantovce.cz/
tel.: +420 777 703 946
e-mail: nemeckova@divadlonasantovce.cz

Divadlo Tramtárie Olomouc

Divadlo Tramtarie je nezávislé divadlo, které už od roku 2005 vytváří jedinou plnohodnotnou komorní divadelní scénu s vlastním souborem v Olomouci a okolí. Ve vlastní produkci uvádí pět divadelních premiér za sezónu, představení jsou pravidelně každý měsíc reprízovaná, dosahují 25 až 30 repríz. Kromě divadla doplňuje Tramtarie svou činnost také o hudební a filmové produkce, pořádá výstavy a další akce. V průměru uvádí patnáct akcí za měsíc ve svém prostoru a dalších zhruba 15 výjezdů po ceé republice. Za dobu své existence si Divadlo Tramtarie postupně dokázalo vytvořit stabilní pozici v kulturním prostředí města Olomouce, zajišťuje pravidelnou kulturní produkci pro širokou veřejnost.

Činnost Divadla Tramtarie finančně podporuje Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.


Nedílnou součástí činnosti Divadla Tramtarie jsou zájezdová představení po celé České republice, kterých do roka absolvuje přes 200. Obrovský úspěch mají pohádky, s nimi Tramtarie vyjíždí nejen do České republiky, ale i do zahraničí (Německo, Lucembursko atd.)

Adresa: Hynaisova 11, 772 00 Olomouc
www: www.divadlotramtarie.cz
tel.: +420 777 703 946
e-mail: info@divadlotramtarie.cz

Moravská filharmonie Olomouc

Moravská filharmonie patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Za více než padesát let svého působení si vytvořila mimořádně rozsáhlý repertoár. Orchestr věnuje pozornost velkým tvůrcům světové hudby 19. a 20. století, velký důraz klade na dílo G. Mahlera.

Moravská filharmonie patří k autentickým interpretům klasiků české národní hudební kultury – A. Dvořáka, B. Smetany, L. Janáčka a B. Martinů. S velkým ohlasem vystupovala ve většině evropských států i v zámoří.Adresa: Horní nám. 23, 772 00 Olomouc
www: www.mfo.cz
tel.: +420 585 206 520
e-mail: v.kvapil@mfo.cz

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920. Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají balety, opery, operety, muzikály, činohry i pohádky.

Adresa: Horní náměstí 22, 779 00 Olomouc
www: www.moravskedivadlo.cz
tel.: +420 585 500 500
e-mail: pokladna@moravskedivadlo.cz

  1. další firmy v oboru