Čtvrtek 27.1.2022 , Ingrid
Hledat

Právě dnes

Čtvrtek | 27. Ledna 2022

Kino Metropol

Kino Metropol je posledním klasickým kinem v Olomouci. Kino v samotném centru historické a univerzitní hanácké metropole vzniklo v roce 1933 a od té doby několikrát změnilo svůj název. Založeno bylo jako Bio Sokol pod vedením Družstva pro stavbu Sokolovny, o něco později se přejmenovalo na Světozor, ale i kino Pohraniční stráže. Po revoluci se oživil název Metropol, pod kterým jej neoficiálně vnímali už Olomoučané třicátých a čtyřicátých let. Dnešní Metropol se pak dá shrnout jednoduchým trojslovím – Vaše domácí kino. Kino, které může být místem pro trávení volného času, setkáním s přáteli i rodinou, se známými. Kino, které si jeho návštěvníci mohou definovat sami.

Adresa: Sokolská 25, 779 00 Olomouc  |  Ukázat na mapě

www: www.kinometropol.cz
tel.: +420 722 955 466
e-mail: info@kinometropol.cz


O firmě Kino Metropol - detail

Před 13 lety prošel kinosál Metropolu rekonstrukcí. Na počátku roku 2011 se pak revitalizoval prostor předsálí kina, který byl nově obohacen o kinokavárnu a dětský koutek a na konci téhož roku bylo kino digitalizováno. Kino se tak razantně více otevřelo svým návštěvníkům. Změnila se i dramaturgická a programová orientace kina.

V současné době tak kino nabízí premiéry nových filmů významných světových režisérů, hity světových filmových festivalů, filmový jukebox, pravidelné sobotní projekce pro rodiče s dětmi, projekce filmů určených mladému publiku, perličky z historie českého filmu, současné české dokumenty za přítomnosti tvůrců, přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery a pařížského a moskevského baletu a celou řadu speciálních akcí.

Metropol je partnerem řady festivalů a ozvěn filmových přehlídek, které v České republice probíhají. Mezi jinými tak v kině můžete navštívit Přehlídku animovaného filmu, Academia film Olomouc, Jeden svět nebo putovní přehlídku Projekt 100 organizovanou pod záštitou Asociace českých filmových klubů.

Provozovatelem kina Metropol je společnost DCI KINO Olomouc s.r.o.

Tato firma inzeruje také v těchto kategoriích

Fotogalerie firmy