Pátek 3.12.2021 , Svatoslav
Hledat

Právě dnes

Pátek | 3. Prosince 2021

Kino Metropol

Kino Metropol je posledním klasickým kinem v Olomouci. Kino v samotném centru historické a univerzitní hanácké metropole vzniklo v roce 1933 a od té doby několikrát změnilo svůj název. Založeno bylo jako Bio Sokol pod vedením Družstva pro stavbu Sokolovny, o něco později se přejmenovalo na Světozor, ale i kino Pohraniční stráže. Po revoluci se oživil název Metropol, pod kterým jej neoficiálně vnímali už Olomoučané třicátých a čtyřicátých let. Dnešní Metropol se pak dá shrnout jednoduchým trojslovím – Vaše domácí kino. Kino, které může být místem pro trávení volného času, setkáním s přáteli i rodinou, se známými. Kino, které si jeho návštěvníci mohou definovat sami.

adresa: Sokolská 25, 779 00 Olomouc
www: www.kinometropol.cz
telefon: +420 722 955 466
email: info@kinometropol.cz

Mission London

Data a časy konání

Popis

Komedie. Bulharsko / Maďarsko / Velká Británie / Makedonie / Švédsko, 2010. V původním znění s titulky, 108 min. Vhodné od 15 let.

Film Mise Londýn je natočen podle stejnojmenné knihy od bulharského autora Aleka Popova. Příběh filmu začíná, když do Londýna nastupuje nový bulharský velvyslanec Varadin Dimitrov, jehož posláním je navázat kontakty s místními špičkami a zlepšit image Bulharska v zahraničí. Jeho prvním úkolem je uspořádat koncert na ambasádě v přítomnosti Jejího veličenstva královny Alžběty. Příjezd nového velvyslance způsobí značné pozdvižení mezi zaměstnanci ambasády. Někteří z nich jsou přistiženi v nedbalkách při pití rakije a hazardu. Kuchař Kosťa Polívka vaří už jen blafy. Půvabná uklízečka Káťa vysává nefunkčním vysavačem a pomocník velvyslance Zapackalov je neschopný. Varadinův úkol se náhle jeví jako "mission impossible".

Režie: Dimitar Mitovski
Scénář: Delyana Maneva, Dimitar Mitovski, Alek Popov
Kamera: Nenad Boroevich
Hudba: Konstantin Tzekov, Balázs Zságer
Hrají: Ralph Brown, Tomas Arana, Alan Ford, Ana Papadopulu, Hristo Mitzkov, Atanas Srebrev, Julian Vergov

Místo konání: Stejné, jako adresa pořadatele

Obrázky k akci

Další soubory k akci

Žádné soubory

Z dnešních akcí vybíráme

    Žádné doporučené akce