Pondělí | 27. Září 2021

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Sport

Kam za fotbalem v úterý 28. září?

V úterý 28. září je státní svátek, ovšem některé fotbalové soutěže pokračují ve svém jízdním řádu, v jiných jsou zase na programu dohrávky. Kam se můžete ve volném dni vydat za fotbalem?

Kanonýři? Dávat góly je těžké všude. Česko má jen jednoho útočníka, říká Drulák

Jestli někdo ví něco o střílení gólů, pak je to on. Radek Drulák je historicky nejlepším střelcem Sigmy v nejvyšší soutěži, byl králem střelců v lize, Fotbalista roku 1995, člen stříbrného týmu z Eura 96. Jaký musí být pravý střelec podle něj? „Trochu chrt a sobec, ale v dobrém slova smyslu. Instinkt ale musíte mít v sobě. Některé věci se naučit nedají,“ říká.

Glosa J. Fišary: Náhody a (ne)náhody. Jak Sigma nudou poslala Jarošíka do ligy

Fotbalový svět je malý a o náhody tu není nouze. V českém fotbalovém rybníčku to platí dvojnásob, ale turbulentní nedělní večer byl přece jenom ještě o něco výjimečnější. Fotbalisté Olomouce remizovali v Teplicích 0:0. Ruku na srdce, zápas hodný zapomnění. Nebýt těch náhod.

Podívejte se: Červenka ve šlágru okresu nestačila na Hodolany, těm pomohli fans

Očekávaný duel podzimní části sezony mezi Hodolany a Červenkou měl jednoznačný výsledek. Domácí Sigma zvítězila 5:1 a tlačí se na čelo soutěže, naopak Červenka zůstává za očekávání.

OBRAZEM: V Losinách se střetly místní fotbalové legendy se Sigmou

Vydatné fotbalové odpoledne si užili poslední zářijovou neděli ve Velkých Losinách. Ještě než domácí borci naskočili do derby krajského přeboru s Mohelnicí, mohli se diváci krátce po obědě vypravit na duel legend.

Ordoš hraje okres a pálí ostrými. Klukům říkám, ať mě moc neposlouchají, smál se

V samostatné české lize nedal nikdo za Sigmu víc gólů než Michal Ordoš. I v součtu s Československem stačí jeho 48 branek na třetí místo za Radkem Drulákem a Janem Marošim. Že góly nezapomněl střílet ani v pokročilém fotbalovém věku, dokazuje momentálně v kroměřížském okresním přeboru v dresu Počenic. Za sedm zápasů jich stihl deset!

Vyrovnaný úvod, potom jízda. Olomoucké volejbalistky vstoupily do sezony výhrou

Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc vstoupily do nové sezony na výbornou. Na palubovce Frýdku-Místku zvítězily jednoznačně 3:0.

Sedláček v debutu zářil. Přes léto jsem strašně dřel, říká

V brance byl naposledy 12. března v dresu rakouského Villachu. Ve své premiéře za olomouckou Moru ale brankář Jakub Sedláček působil, jako by chytal týden co týden. „Ale mám toho plné brejle,“ smál se poté, co čapl libereckým Bílým Tygrům 28 z 29 střel.

Vítězná série Konice skončila. Nedělní tahák I. A třídy zvládli na jejím hřišti lépe fotbalisté z nedaleké Olešnice. Tříbodový import jim zajistila první půle, ve které získali dvoubrankový náskok a přes zlepšený výkon domácích po změně stran inkasovali hosté pouze jednou. Vítězství však bylo vykoupené těžkým zraněním kapitána Patrika Zapletala.

Start podle představ. Prostějovské volejbalistky uštědřily Šternberku debakl

Odvetu za porážku v přípravném turnaji si přichystaly volejbalistky Prostějova pro Šternberk. Zatímco minule svěřenkyně Miroslava Čady padly až po boji, tentokrát svým soupeřkám uštědřily jednoznačný debakl.

Výsledky a tabulky: Mistrovské soutěže mužů od MSFL po nejnižší okres

Projděte si výsledky a tabulky všech mistrovských soutěží od MSFL až po ty nejnižší okresní soutěže.

Mora skolila Liberec, Krejčí se zase trefil

Když dvě minuty před koncem první části baseballovým způsobem zakončoval na olomouckém brankovišti liberecký útočník Dávid Gríger, zhruba třicetičlenná skupina hostujících fanoušků už se pomalu radovala. V tom se objevila závora – hůl Jakuba Sedláčka.

Mora porazila Liberec, Sparta uhájila domácí tvrz proti Kometě

/AKTUALIZUJEME/ Hokejová extraliga má na programu 8. kolo. Jaromír Jágr tentokrát za Kladno nebodoval, jeho Rytíři přesto zvládli prodloužení duelu se Zlínem a slaví třetí výhru v sezoně. Daří se Spartě, která na domácím ledě přetlačila Kometu.

Sigma dala Uničovu čtverku. Budou se nám půl roku smát, nechápu to, říká Žmolík

V malém derby Moravskoslezské fotbalové ligy schytal Uničov na domácím hřišti debakl s béčkem Sigmy. Domácí vyrobili v úvodní půli dvě obrovské hrubky a už do šaten odcházeli s třígólovou ztrátou.

S přehledem nejnudnější ligový zápas této sezony odehráli olomoučtí fotbalisté na teplických Stínadlech. Nakonec si přivezli bod za remízu 0:0. Šance na výhru zahodili svěřenci kouč Václava Jílka v závěru zápasu.

Olomoučan Chaloupka je senzačním mistrem světa!

Olomoucký Václav Chaloupka získal jako první český kanoista od roku 1977 titul mistra světa ve vodním slalomu. Úřadující světový šampion do 23 let triumfoval v Bratislavě díky čisté finálové jízdě i mezi seniory a navázal na titul Petra Sodomky. Stříbrný olympijský medailista z Tokia Lukáš Rohan obsadil sedmé místo. Kanoistka Gabriela Satková vybojovala při premiérovém startu ve finále seniorského mistrovství světa ve vodním slalomu bronz.

Krajský přebor (9. kolo): Nadělovaly týmy Šternberka, Medlova i Zábřehu

AKTUALIZUJEME/ Fotbalisté Šternberka navázali na domácí kanonádu proti Dolanům (8:1) a tentokrát vyhráli v Kralicích 7:2. Ústí doma nečekaně padlo s Jeseníkem gólem v závěru a Litovel si poradila doma s Brodkem. Medlov rozhodl o svém vítězství už do půle, pět gólů dal také Zábřeh. Až na penalty potom vyhrála Lipová či Rapotín. Derby s Mohelnicí urvaly těsně Losiny.

Velké překvapení se zrodilo v divizi na hřišti Nových Sadů. Domácí výběr tam skolil dosavadního divizního lídra Kozlovice. Rozhodla mimořádně povedená pasáž v první půli, kdy dali domácí za tři minuty tři branky. Hosté spílali po zápase rozhodčímu. „Byl tady delegát, doufám, že si pan Bělák nezapíská do konce podzimní části. Rozhodčí zápas strašně ovlivnil,“ mínil kozlovický kouč Vlastimil Chytrý.

Podívejte se: Olomoucko si tvoří nálepku ofenzivního týmu, v Opavě ale padlo

V zápasech Olomoucka padá spousta košů. Hned v úvodním duelu zapsali svěřenci Roberta Skibniewskiho trojciferný počet bodů, když vyhráli 100:92 s Jindřichovým Hradcem, následně prohráli 87:98 s Kolínem a bodový průměr si nezhoršili ani v sobotu v Opavě, kde se museli před domácími sklonit po výsledku 93:101.

Hranice nevstoupily do soutěže úplně ideálně a nenaplňovaly roli favorita na postup. Naopak hráči HFK Olomouc se vyhřívali na druhém místě tabulky Divize E, ale v posledních třech duelech včetně toho vzájemného s Hranicemi (0:2) prohráli a propadají se.

Krejčí pošesté skóroval, Mora přesto poprvé doma padla

Původně se měli olomoučtí hokejisté v pátek proti Hradci Králové domácím fanouškům poprvé představit ve třetí sadě dresů, ta však nakonec zůstala v šatně. Důvod? Sérii tří domácích výher zkrátka mohla překazit sebemenší drobnost, Kohouti tak nastoupili znovu v červené.

Sigma jde na poslední Teplice. Bude hájit sérii ve vzájemných duelech

Fotbalisté Sigmy Olomouc mají před sebou nedělní duel devátého kola FORTUNA:LIGY. V 16 hodin se představí na půdě posledních Teplic a do utkání tak půjdou v roli favorita.

Kam za sportem v Olomouckém kraji?

Nižší fotbalové soutěže jsou v plném proudu, startují také ty nižší hokejová. Mora s Davidem Krejčím hraje opět doma. Na své si přijdou také milovníci házené, basketbalu, volejbalu a dalších sportů.

Foto a video: V Uničově proběhl Týden hokeje, co všechno děti zkoušely?

Po delší pauze, kterou způsobil koronavirus se na uničovském zimním stadionu uskutečnil Týden hokeje, který HC Uničov pořádal společně s Českým hokejem.

Byla to pohádka, popsal Školoud demolici Kanady a zlato z mistrovství světa

Kéž by to takhle šlo i na ledě. Čeští inline hokejisté vybojovali na nedávném mistrovství světa v italském Roccarasu sedmé zlato, šestnáctou medaili v řadě a celkově na 26. šampionátu dvaadvacátý cenný kov! O zisku titulu po třech letech navíc rozhodli finálovou demolicí Kanady v poměru 7:0.