Středa 8.4.2020 , Ema
Hledat

Právě dnes

Středa | 8. Dubna 2020

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Sport

Fotbalový Šternberk dostal ránu a krvácí. Postupový sen se rozplynul

Fotbalisté Šternberka. Ilustrační foto Nenajdete v republice mnoho klubů, které by na ukončení sezony doplatily tak tvrdě jako Šternberk. A zdaleka nejde jen o to, že suverénní lídr krajského přeboru přijde o postup, pro který si na jaře plánoval dojít. Budoucnost celého klubu může být daleko tíživější.


Vaniak o přestupu Vítka do Manchesteru: Nemůžete se moc rozmýšlet

Martin Vaniak Radek Vítek bude třetím českým fotbalovým brankářem v Manchesteru United. Šestnáctiletý talent definitivně zpečetil svůj odchod z olomoucké Sigmy a připojí se k duu Ondřej Mastný, Matěj Kovář, kteří už v mládežnických strukturách United nějakou dobu působí. 


Šestnáctiletý brankář Vítek míří z Olomouce do Manchesteru United

Radek Vítek Šestnáctiletý fotbalový talent Radek Vítek míří ze Sigmy Olomouc do anglického Manchesteru United. Už od ledna to byla prakticky hotová věc, přestup 16letého gólmana ale musela ještě posvětit kvůli jeho nízkému věku FIFA. Do Anglie se přesune kvůli současným karanténním opatřením v létě.


TOP 5 zápasů HC Olomouc v sezoně 2019/20. Které to byly?

Olomoučtí hokejisté. Ilustrační foto Extraligová sezona 2019/20 byla sice kvůli pandemii koronaviru kratší než obvykle, na druhou stranu dlouhá natolik, aby se z ní dalo vybrat pět nejlepších zápasů, které v ní odehráli olomoučtí hokejisté. Tohle je volba sportovní redakce Olomouckého deníku.


UNIKÁTNÍ PRŮZKUM: Čtrnáct krajů, 700 sportovců. Co teď dělají?

Redaktoři Deníku oslovili v unikátním průzkumu dohromady 700 sportovců Liší se chování sportovců v Praze od těch v Ostravě? Unikátní průzkum ukázal, že ve stavu nouze ano. Redaktoři Deníku oslovili dohromady 700 sportovců. 


Průzkum mezi sportovci z kraje: Sladký běhá, Nahodil pečuje o syna

Průzkum Deníku mezi sportovci Podívejte se, čím se teď, ve stavu nouze, zaobírá třeba útočník hokejové Mory Lukáš Nahodil, fotbalista Sigmy Martin Sladký nebo florbalista Hranic Radim Klimecký.


Sigma snižuje platy. Je to nepříjemné, ale nezbytné, řekl Minář

Sportovní ředitel Sigmy Olomouc Ladislav Minář na předsezónní tiskové konferenci. Také fotbalová Sigma Olomouc nakonec přistoupila kvůli pandemii koronaviru ke snížení platů. Opatření se dotkne, jak hráčů, tak realizačního týmu a dalších zaměstnanců. Vedení klubu se na redukci mezd s fotbalisty a jejich trenéry dohodlo do konce platnosti nouzového stavu vyhlášeného vládou.  


Pekr zůstává v Jihlavě, upsal se jí na další rok

Matěj Pekr (Jihlava) Ještě před týdnem nebylo na sto procent zřejmé, kde hokejový útočník Matěj Pekr bude nastupovat v nadcházejícím ročníku.  


Mora zná rozpis nové sezony. Začne ve Zlíně

HC Olomouc - Zlín. Ilustrační foto Hokejová extraliga už má rozlosování nadcházejícího ročníku 2020/21. První kolo je na programu v pátek 18. září, olomoučtí hokejisté začnou na ledě Zlína, svého soupeře z předkola play-off nedávno předčasně ukončené sezony.  


Beneš reprezentuje Sigmu v lize na playstationu. Hraje se o 100 tisíc

Kapitán Sigmy Vít Beneš (vpravo) Olomoucký kapitán Vít Beneš bude jedním z dvanácti hráčů fotbalové FORTUNA:LIGY, kteří se utkají na playstationu ve hře FIFA.


Olomoucký malý fotbal odpískal zbytek sezony. Uvažuje se o poháru

Ilustrační foto Hráči malého fotbalu na Olomoucku už bohužel mají smutnou jistotu. Rozehraná sezona 2019/20 se kvůli pandemii koronaviru nedohraje.


Olomoucké volejbalistky mají bronz, "vylajkovali" jim ho fanoušci

Olomoucké volejbalistky. Ilustrační foto Volejbalové extraligy znají své šampiony. Napadá vás, jak je to možné, když byla sezona kvůli koronaviru zrušena?


Svaz připravil pro fotbalisty domácí tréninky, garantem je Karel Poborský

Karel Poborský I v době karantény, omezeného vycházení a dodržování nutného sociálního odstupu kvůli nekončící pandemii koronaviru se mohou fotbalisté alespoň částečně udržovat ve formě. Profesionálové dostávají individuální plány od trenérů, v amatérských či mládežnických týmech se ale ruch téměř zastavil. Pomoci má projekt Fotbalové asociace České republiky s názvem „Trénuj doma“.


Sezona fotbalových amatérů visí na vlásku. Čas se krátí, ortel se blíží

Ilustrační foto Na Slovensku už to bolestné rozhodnutí učinili, v Česku ještě naděje na dohrání nižších fotbalových soutěží doutnají. Čas se ale povážlivě krátí.


Sezona bez Wimbledonu. Kvitová, Muchová i Veselý přišli o vrchol

Česká tenistka Petra Kvitová na Wimbledonu Poprvé od druhé světové války se neuskuteční tenisový Wimbledon. Nejslavnější turnaj světa je pro řadu hráčů tím nejoblíbenějším v celé sezoně – týká se to Petry Kvitové, Karolíny Muchové i Jiřího Veselého.


Jak Sigma válčila s Realem? Jako rovný s rovným. Připomeňte si

V březnu 1992 se Sigma Olomouc ve čtvrtfinále Poháru UEFA utkala s Realem Madrid (1:1 doma, 0:1 venku). Michal Kovář VIDEO / ARCHIVNÍ MATERIÁLY / Už jako pohádka z jiného světa vyznívají dnes vzpomínky na březnové dny roku 1992. Udatní fotbaloví bohatýři z Hané se v barvách Sigmy tenkrát jako rovný s rovným měřili se slovutným Realem Madrid a jeho světovými hvězdami.


Třeba získáme specialistu na přímáky, pousmál se Žmolík

Trenér Uničova Dušan Žmolík. Fotbalisty Uničova uzavření města na 14 dnů neochromilo víc, než zbývající ostatní kluby.  


Sigma chce znovu vyprodat zápas s Realem. Pomůže nemocnici

Andrův stadion Nejrůznější způsoby, jak v době koronavirové krize pomoct hrdinným zdravotníkům či ohroženým skupinám, vymýšlí řada klubů fotbalové FORTUNA:LIGY.


Jiří Dopita ve Vsetíně skončil

Trenér Vsetína Jiří Dopita Na vsetínském Lapači se rozloučili s jednou ze svých největších legend. Po čtyřech letech totiž skončil na lavičce prvoligových hokejistů Vsetína hlavní kouč Jiří Dopita. Klub o změně v realizačním týmu informoval na svých webových stránkách.  


Jana Napolitano učí syna druháka: Máme doma školní režim

Jana Napolitano Šenková se syny Riccardem a Marcem. Loni na jaře jásala se zlatou medailí pro české volejbalové šampionky. U velkého poháru s ní pózovali i oba synové Marco a Riccardo.


Extraliga je pro mě stále priorita, tvrdí Pekr. Místo Uničova přebývá v Jihlavě

Hokejový útočník Matěj Pekr Hokejový útočník Matěj Pekr je obyvatelem Uničova, města, které je kvůli široké nákaze koronaviru už dva týdny izolované od okolního světa. Po předčasně ukončené sezoně první ligy se jedna z opor jihlavské Dukly chystala vrátit do svého rodiště a zároveň místa trvalého bydliště, ale…


Házenkářská sezona anulována, Bystřici a Litovli se medailové příčky mažou

Házenkáři Litovle. Ilustrační foto Házenkářské soutěže s výjimkou těch nejvyšších jsou ukončeny. S ohledem na aktuální nouzový stav se Exekutiva Českého svazu házené (ČSH) rozhodla anulovat soutěžní ročník 2019/20.


Připadám si jak ve zlém snu, říká novosadský brankář Zbořil

Brankář Jiří Zbořil Brankář Nových Sadů Jiří Zbořil se těžko smiřuje se současnou situací, která ohrožuje celou společnost. Fotbalová sezona nejen v nižších soutěžích visí na vlásku, jenže co je to oproti tomu, jakou zkoušku podstupuje celá Itálie.


VYSVĚDČENÍ Mory: Kdo jsou tři top hvězdy týmu?

Hokejisté Olomouce. Ilustrační foto /ANKETA/Zase chtěli hrát líbivý hokej, šlapat na paty daleko movitějším týmům. Dlouho se to nedařilo, podzim byl v podání hokejistů Mory bídný. Ze šlamastiky se ale dostali a v závěru základní části patřili k nejlepším. Kvůli pandemii koronaviru si však vrchol sezony užili jen krátce. I tak ale můžeme bilancovat.


Fotbalista Jemelka nezapomněl na Uničov. Sigma pomohla i ústavu v Pasece

Fotbalová Sigma Olomouc poslala léčebnému ústavu v Pasece materiální pomoc.Václav Jemelka (vlevo), Tomáš Zahradníček (vpravo) Na Uničov, kde má pořád spoustu přátel a také rodinu, nezapomněl v těžkých chvílích obránce olomoucké Sigmy Václav Jemelka. Prvoligový fotbalový obránce se začal pídit po možnostech pomoci prakticky hned po oznámení, že Uničov, Litovel a dalších 19 obcí bylo kvůli šíření koronaviru uzavřeno. Se spoluhráči a realizačním týmem ale organizoval i další pomoc pro Odborný léčebný ústav v Pasece.