Středa 16.1.2019 , Ctirad
Hledat

Právě dnes

Středa | 16. Ledna 2019

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Moje Olomoucko

Olomouc si připomíná Jana Palacha výstavou i barevnou radnicí

Oběť Jana Palacha měla v roce 1969 vyburcovat lidi ze začínající letargie a říci svým činem, že okupace cizími armádami nemůže být brána jako normální stav. U příležitosti sebeupálení Jana Palacha připravila Knihovna Právnické fakulty Univerzity Karlovy výstavu s názvem Živé pochodně jako forma politického protestu. Ta je nyní k vidění i v Olomouci.


Olomouc chystá proměnu zimáku na městskou superhalu. Takto má vypadat

Vizualizace Městské haly Olomouc VIZUALIZACE / Projekt nové multifunkční haly na místě zchátralého zimního stadionu v Hynaisově ulici v Olomouci stále žije. Město chce přestavět 70 let starou „plecharénu“, přistavit hodlá malou halu a parkovací dům.


Nepropásněte tabla prvňáčků ze ZŠ Horka nad Moravou

Ilustrační foto. Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z prvních tříd základních škol našeho regionu. V tištěném středečním vydání Deníku budou fotky usměvavých dětí ze ZŠ Horka nad Moravou.


Sněhová bouře srazila v Olomouci teplotu, dokonce se i blýsklo

Před 19.hodinou se zvedl vítr a Olomouc se ponořila do bílé tmy. Teplota klesla z jednoho nad nulou na dva stupně pod bodem mrazu během pár minut. Na snímku vítr víří sníh na střechách domů v centru Olomouce. Zima v pondělí večer předvedla jeden ze svých rozmarů. Během okamžiku se snesla bílá tma, zesílený vítr vířil sníh, mělo se i blýskat.


V olomoucké MHD budou lidé nad 65 let jezdit zdarma

Olomoucká MHD. Ilustrační foto Jízdenku do olomouckého autobusu nebo tramvaje si už nebudou muset kupovat senioři starší 65 let. Od letošního července je bude Dopravní podnik města Olomouce vozit zdarma.


Olomoucko je na prahu epidemie. A nástup může být masivní

Ilustrační foto Nemocných v posledním týdnu o třetinu přibylo, a to na Olomoucku i v celém Olomouckém kraji.


Do elektrobusu v Olomouci musíte bez rukavice, jinak neotevře

První olomoucký elektrobus. Novým olomouckým elektrobusem se nesvezou cestující, pokud si v mrazivém počasí nesundají rukavice. Tlačítko u dveří ekologické novinky vozového parku Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) nereaguje na stisk v rukavici a dveře se cestujícímu neotevřou.


Yunis: Budu se prát o místo v Sigmě, hostování není na pořadu dne

Jakub Yunis Lepší start do zimní přípravy si útočník Jakub Yunis jen těžko mohl představit. V prvním utkání proti Trenčínu uklidil do sítě všechny tři góly Hanáků a zapsal si hattrick.


Lidl chystá supermarket v Uničově, malé prodejny se bojí

Místo v Šumperské ulici v Uničově, kde má vyrůst supermarket Lidl O významném přírůstku v maloobchodní síti v Uničově se mluví už dlouho. V minulém týdnu se oznámení vybudovat Lidl v Šumperské ulici objevilo v informačním systému EIA – posuzování vlivu stavby na životní prostředí předcházející vydání územního a stavebního povolení.


Šikovní učni a studenti mohou na stipendiích dostat několik tisíc ročně

Ilustrační foto. Motivovat studenty učňovských i maturitních oborů k lepším výsledkům v učení, odborné praxi i v chování se navýšením peněz na školní stipendia snaží Olomoucký kraj. Letos podporu zvýšil o další milion korun.


Městský bál roztančil Floru, zazpíval i Neckář. Podívejte se

Městský ples 2019 v pavilonu A olomouckého výstaviště Flora FOTOGALERIE, VIDEO/ Moondance orchestra Martina Kumžáka, který doprovázel všechny ročníky StarDance, a Václav Neckář se skupinou Bacily. Hvězdní hudební hosté ozdobili sobotní městský ples v Olomouci.


Zaběhlou fenku z Droždína našli po třech letech. U polských hranic

FENKA ASTY dostala čip v roce 2011 v útulku Jirkov. Nejdřív žila v Mostě, pak v Droždíně na Olomoucku, kde se v červnu 2016 ztratila. Našla se až o Vánocích v Krnově zaklíněná pod autem. Příznivci zvířat pátrali po majitelích fenky, kterou o Vánocích v Krnově srazilo auto. Příběh má dobrý konec, ale i nezodpovězená tajemství.


Svatební veletrh v Olomouci nabídl šaty, dorty i svatbu zdarma

Veletrh Svatba nanečisto v Bea centru Olomouc FOTOGALERIE / Jak uspořádat dokonalou svatbu, od výzdoby přes občerstvení až po šaty a nalíčení. Inspiraci budoucím novomanželům zprostředkoval veletrh v Olomouci. Svatba nanečisto se konala v sobotu od 10 do 18 hodin v Bea centru.


Olomoučtí klokani skáčou i ve sněhu. V bílé zoo je co obdivovat

Klokan rudý v olomoucké zoo FOTOGALERIE / Vyrazit v zimních měsících do zoo má své kouzlo. I když některá teplomilná exotická zvířata musela být zazimována a jsou ukryta před zraky návštěvníků, ti se nemusejí obávat, že najdou prázdné výběhy.


Tříkrálová sbírka už vynesla téměř 18 milionů. A počítání zdaleka nekončí

Počítání výtěžku Tříkrálové sbírky v Olomouci S velkým ohlasem dárců se letos v Olomouckém kraji setkává tradiční Tříkrálová sbírka. V olomoucké arcidiecézi už byla rozpečetěna více než polovina kasiček.


Zima nad Olomoucí. Takto to teď vypadá okolo Sv. Kopečku

Zasněžené okolí Svatého Kopečka u Olomouce, 11. ledna 2019 I když v Olomouci se o víkendu moc sněhu zřejmě neudrží, v kopcích kousek nad městem najdete pravou zimní romantiku. A na své si přijdou i běžkaři. Podívejte se, jak to v pátek vypadalo v okolí Svatého Kopečku.


Počasí o víkendu: déšť i sníh

Ilustrační foto Mírný vítr, teploty pod nulou a dešťové přeháňky střídající se s přeháňkami sněhovými. Tak bude vypadat víkendové počasí v Olomouckém kraji.


Kam o víkendu? Na svatební veletrh, dómskou věž i lyžařské závody

Sjezdovka v Park Sportu Hrubá Voda. Ilustrační foto Tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.


V kraji sněží. Silnice jsou s opatrností sjízdné, ujišťují silničáři

Ilustrační foto Sláva už je sníh, jedem na saních…prozpěvovali si dnes možná někteří řidiči mířící například do práce. Silničáři sice dělají, co je v jejich silách, ranní sněžení a teploty pod nulou ale na některých místech i tak působily komplikace. Situace na silnicích by ale teď měla být klidná.


Kam na ples? Tady jsou tipy na víkendové bály

Ilustrační foto Plesová sezona se rozjíždí naplno. Druhý lednový víkend je na Olomoucku na výběr pestrá směsice bálů - městský, rockový, myslivecky… Vyberte si a vyražte.


V olomoucké fakultce přibudou parkoviště pro stovku aut

Ve Fakultní nemocnici Olomouc letos přibude 119 parkovacích míst Dvě parkoviště s celkovou kapacitou 119 míst vybuduje ještě letos na jaře Fakultní nemocnice Olomouc ve svém areálu.


Dálnici D35 u Lipníku ošidili, musela se za 100 milionů opravit

Oprava D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou. Ilustrační foto Byla to velká sláva. Jenže pouhých dvacet let po uvedení do provozu úseku dálnice D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou se muselo na stejném místě znovu kopnout. Stavba byla provedena tak nekvalitně, že její oprava přišla na více než sto milionů korun.


Silničáři komplikace nehlásí. V noci má ale mrznout

Ilustrační foto Sníh, déšť a středeční teploty mírně nad nulou přes den zapříčinily, že je povrch většiny silnic a dálnic na Olomoucku mokrý.


Jak změnit image Olomouce a udržet talenty? Univerzita rozjíždí velký projekt

Univerzita Palackého, ilustrační foto Zabránit odlivu talentovaných lidí z Olomouce, přilákat do města další osoby a vytvořit pro ně inspirativní prostředí nejen k podnikání. To je hlavním cílem projektu Univerzity Palackého (UP), který se zaměří na výzkum kulturních a kreativních průmyslů. Výstupem dvouleté práce bude knižní publikace.


Přejezd na hlavním koridoru v Grygově nahradí podjezd

Železniční přejezd v Grygově nahradí podjezd. Frekventovaný železniční koridor přetíná v Grygově silnice třetí třídy. Na přejezdu je přitom pendolino za pár vteřin.