Pondělí 21.10.2019 , Brigita
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 21. Října 2019

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Moje Olomoucko

Tramvaje od bazénu se musí odstěhovat. Ve hře byla i fakultka

Tramvaje typu T3 u Plaveckého stadionu v Olomouci Tramvaje zaparkované před plaveckým stadionem v Olomouci čeká stěhovaní. Kam, to se ještě neví.


Litovel-exit? Není možné se nechat vydírat, říká starosta Kohout

Starosta Litovle Viktor Kohout (SNK) Ještě nikdy nepůsobil starosta Viktor Kohout (SNK) tak nervózně jako na čtvrtečním zastupitelstvu, které svolal vzhledem k aktuálnímu dění v místních částech. Není divu.


Výlov v Tovačově přilákal tisíce lidí, hitem byly opět rybí hranolky

Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově - 19. 10. 2019 /FOTOGALERIE/ Na tradiční výlov Hradeckého rybníka v Tovačově každoročně míří zhruba deset tisíc návštěvníků. Kromě sledování rybářů při práci je láká nákup čerstvých ryb a nepochybně také vyhlášené rybí speciality.


Litovel může přijít o třetinu obyvatel. Okraje chtějí odtržení od města

Radnice v Litovli. Na okraji Litovle bouchly saze. Deset z jedenácti místních částí pohrozilo odtržením od Litovle. Mají plán, jak by mohly v budoucnu fungovat samostatně, jako jedna obec.


Sázet nový les u Radíkova přijely 3 tisíce lidí, muselo se pro další sazenice

Sázet nový les přijely 3 tisíce lidí. FOTOGALERIE/ Les v Olomouci-Radíkově decimoval kůrovec a v březnu letošního roku dokonala zkázu vichřice. Kdo chtěl, mohl v sobotu nastoupit na paseku a pomoci lesníkům s obnovou porostu. Odhadovali, že dorazí stovky lidí. Možná tisíc. Zájem byl však takový, že nestačilo 7,5 tisíce přichystaných sazenic a lesníci museli přivézt další.  


Legenda, co roztančila Panoramu, Varnu, Violu. A hraje dál, jako DJ Grandfather!

Honza Svozil alias DJ Grandfather: nyní a v rozjezdu kariéry na přelomu 70. a 80. let DJ Grandfather. Poněkud neobvyklá přezdívka pro moravského krále diskoték. Je však logická, náleží totiž třiašedesátiletému Honzovi Svozilovi.


Romské ghetto v Přerově změnilo tvář. Škodova ulice dříve a nyní

Bývalé romské ghetto ve Škodově ulici v Přerově v letech 2008 - 2015 - 2019 FOTOGALERIE / Snad žádná jiná lokalita v Přerově nevyvolávala v minulých letech tolik emocí, jako někdejší romské ghetto ve Škodově ulici. Teď se tato smutná kapitola proměny jednoho místa definitivně uzavře - město totiž příští týden převezme od zhotovitele nově upravené prostranství. Revitalizace stála 2 miliony 650 tisíc korun.


V olomoucké zoo se vyklubali malí krokodýli. Takto vypadají

Mládě krokodýla čelnatého v olomoucké zoo VIDEO / FOTOGALERIE / Vzácnými přírůstky v rodině krokodýla čelnatého se pyšní Zoo Olomouc. Po třech letech se zde na svět podívala tři mláďata. Olomoucká zoo na Svatém Kopečku chová krokodýly od roku 1966, kdy z Kuby získala krokodýla amerického.


Rozloučili jsme se

Ilustrační foto. Zemřelí v uplynulém týdnu v Olomouckém kraji.


Na menších nádražích skončí prodej jízdenek. Tady je jejich SEZNAM

V Olomouckém kraji bude ukončen prodej jízdních dokladů na 17 místech, například na nádraží Olomouc-město Ze dvou desítek nádraží v Olomouckém kraji 1. prosince zmizí pokladny, ve kterých si cestující kupují jízdenky Českých drah. 


Unikátní freskový sál v Olomouci rozezněl koncert duchovní hudby

Koncert Podzimního festivalu duchovní hudby v unikátním freskovém sále ZŠ Komenium v Olomouci FOTOGALERIE / Vážná hudba rozezněla slavnostní sál Fakultní základní školy Komenium v Olomouci, kde proběhly dva koncerty v rámci Podzimního festivalu Duchovní hudby.


Kam o víkendu? Na velký výlov, tvoření i mlsání

Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově Tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.


Své pivovarnické sny mění sládek Luděk Reichl ve skutečnost

Sládek pivovaru Holba Luděk Reichl /ROZHOVOR/ Se sládkem pivovaru Holba Luďkem Reichlem o pivu, české hospodě i kouzlu 1. chmele.


Stavba asfaltky k Lovecké chatě finišuje. Takto teď vypadá

Rekonstrukce stezky od "Tří mostů" až k Lovecké chatě u Horky nad Moravou. Polovina října 2019 Oprava lesní cesty, která v červnu zneprůjezdnila vyhledávanou cyklostezku k Lovecké chatě, jde do finále.


S dětmi sází stromy pro budoucnost, stát nyní rozdává peníze na výsadby

Nadšenci ze Smržic se rozhodli společně s dětmi sázet stromy. Sázet stromy v místě, kde žijí a vychovávají potomky, se rozhodli nadšenci ze Smržic na Prostějovsku. Mladým rodinám není lhostejné životní prostředí v obci ani globální problémy Země, které mohou ještě více dolehnout na jejich děti. Proto v sobotu společně s nimi vysadí prvních 11 ovocných stromů. Další plánují sázet v polovině listopadu.


Nádraží už nebude ostudou Hanušovic. Takto má vypadat po opravě

Vizualizace budoucí podoby výpravní budovy v Hanušovicích. Je prvním místem, které lidé spatří při příjezdu vlakem do Hanušovic. Dobrý dojem v nich ovšem nezanechá. Budova vlakového nádraží spolu s okolním prostorem se však v nejbližší době začnou měnit k lepšímu.


Rodičkám ve Šternberku ulevují tejpováním

Porodnice Nemocnice Šternberk ulevuje těhotným i rodičkám tejpováním. Tejp si nejčastěji aplikují na kůži v místě bolesti sportovci, kteří mají sklony přetěžovat jednotlivé svalové partie. Úlevu však může tato speciální pružná bavlněná páska přinést také těhotným ženám a rodičkám. Terapeutickou metodu začali využívat v porodnici Nemocnice Šternberk.


Smetanovy sady rozzáří nová květinová louka

Letničková "louka" v Bezručových sadech v Olomouci FOTOGALERIE / Květinových záhonů s barevnými letničkami, které letos nově zpestřily olomoucké parky, bude ve městě přibývat. Výstaviště Flora nyní zakládá další květinovou louku ve Smetanových sadech.


Boj o lepší centrum, nebo vandalství? Policie stále řeší pokreslený chodník

Červené čáry měly upozornit na chystané zúžení chodníků v ulici 8. května v centru Olomouce Případem červených čar nastříkaných křídovou barvou začátkem srpna na chodníky v ulici 8. května se stále zabývají olomoučtí policisté. Dosud není jisté, jak celá záležitost skončí. Členům hnutí ProOlomouc společně se zastupitelským klubem Piráti a Starostové se zatím podařilo dosáhnout částečných změn několik let starého projektu na kompletní rekonstrukci zmíněné ulice.


Zbědované psy z domu hrůzy zachránili. Lidé si většinu smečky rozebrali

Tragédie v obci Ponikev na Prostějovsku má šťastný konec. Ze smečky, která žila v naprosto otřesných podmínkách a kde se psi požírali navzájem, aby přežili, zůstávají v péči útulku Voříšek poslední dva kříženci plemene sibiřský husky. Bylo vidět, že procházky milují. Na první pohled spokojení psi. Nesměli však ucítit někoho, koho neznali. Maxim a Kačka okamžitě stáhli ocas, přikrčili se, uši dali dozadu, a kdyby nebyli na vodítku, byli oba pryč. Šestiletí kříženci sibiřského husky pocházejí z obce Ponikev nedaleko Konice, kde se odehrál neotřesnější případ týrání psů v Olomouckém kraji.


Právnickou fakultu UP od února povede Václav Stehlík

Budoucí děkan právnické fakulty Václav Stehlík Další z fakult Univerzity Palackého v Olomouci má nového děkana. Po zdravotnických vědách svého nejvyššího představitele pro následující čtyři roky zvolila i fakulta právnická. V tajné volbě zvítězil dosavadní vedoucí katedry mezinárodního a evropského práva Václav Stehlík. Funkce by se měl ujmout koncem ledna 2020, kdy skončí funkční období současné děkance Zdence Papouškové.


Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Újezdu u Uničova

PRACOVNÍCI ŽIVOČIŠNÉ VÝROBY. Zleva Milan Roubíček, František Molík, Marie Rumpíková, Anežka Finsterlová, Emílie Ptáčková spolu se zootechniky p. Švábenským a p. Vychodilem při předvádění nejlepších dojnic v roce 1980. V tištěném Olomouckém deníku bude ve středu 16. října další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Tentokrát o družstevnících z Újezdu u Uničova.


Kanál nechceme! Memorandum proti D-O-L podepsaly desítky obcí

Vizualizace vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe Na padesát šest starostů měst a obcí na Přerovsku, Olomoucku a Novojičínsku už se podepsalo pod memorandum, které odmítá megalomanský projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Memorandum už bylo zasláno vládě i českému premiérovi Andreji Babišovi.


Regionovy zmodraly. Vlaky v kraji dostávají nový vzhled, vylepší i vnitřek

Modré Regionovy postupně nahrazují žluté soupravy. Ranní křížení vlaků v Příkazech Žluté motoráky brzy nadobro zmizí z kolejí v Olomouckém kraji. Soupravy Regionova budou vozit cestující i nadále, ale v jednotném modrém stylu Českých drah (ČD). Úprava exteriéru i interiéru je součásti desetileté smlouvy mezi olomouckým hejtmanstvím a národním dopravcem.


Nepropásněte tabla prvňáčků ze ZŠ Olomouc, Dvorského 33

Prvňáčci. Ilustrační foto Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z prvních tříd základních škol našeho regionu. V tištěném středečním vydání Deníku budou fotky usměvavých dětí ze ZŠ Olomouc, Dvorského 33.