Středa 8.4.2020 , Ema
Hledat

Právě dnes

Středa | 8. Dubna 2020

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Olomoucko

Z hřišť v Olomouci strhali pásky. Pořád se tam nesmí! upozorňuje radnice

Zavřené dětské hřiště u Bezručových sadů v Olomouci Na dětská hřiště a pískoviště a takzvaná workoutová hřiště se stále nesmí vstupovat.


VIDEO: Jak zatočit s "virem"? Před nemocnicí tancem radí sestřičky i strážníci

Coronavirus Dance Challenge před prostějovskou nemocnicí Populární taneční výzva Coronavirus Dance Challenge se už rozšířila i do Prostějova. Zapojily se do ní zdravotní sestřičky z Nemocnice Prostějov a také dva strážníci městské policie.


Oceňovaný pivovar v Náměšti bojuje s krizí. Hospody zavřené, festivaly zrušené

V roušce a s rozestupy. Jadrníčka si mohou lidé v pivovarské hospodě v Náměšti na Hané vychutnat přes výdejní okénko „Vydržíme!“ vzkazují všem vyznavačům kvalitního zlatavého moku Jadrníčkovi, provozovatelé minipivovaru v Náměšti na Hané, který si i z letošního ročníku Mezinárodního pivního festivalu České Budějovice odvezl několik prestižních cen.


Superúplněk ozářil nebe nad Olomouckem

Superúplněk v Olomouci Noc z úterý na středu nabídla úžasnou vesmírnou podívanou - nejpůsobivější superúplněk roku. 


Na plačícího chlapce nezapomenu, říká sestra z odběrů v olomoucké fakultce

Daniela Henebergová Emotivní dny plné nových zkušeností prožívá Daniela Henebergová. Běžně pracuje na Oddělení alergologie a klinické imunologie Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL). Sestra s třicetiletou praxí dočasně vyměnila svoji ordinaci za autobus na parkovišti v areálu zdravotnického zařízení.


V kraji je 450 případů koronaviru, nárůst hlavně na Olomoucku

Odběrové místo pro testy na koronavirus. Ilustrační foto V Olomouckém kraji bylo k úternímu podvečeru 450 pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Nejvíce potvrzených případů je na Olomoucku – 367.


Ve Střeni vysadili novou část vinice, do země šel osvědčený Solaris

Ve Střeni rozšířili obecní vinici. Vysadili více než sto sazenic odrůdy Solaris, která se osvědčila při výsadbě v roce 2018. Novou část vinice vysadili v těchto dnech ve Střeni. Tentokrát bez pomoci veřejnosti a s dýchacími cestami zahalenými v roušce dali obecní zaměstnanci do země více než 100 sazenic odrůdy Solaris, která se podle vinařů osvědčila při výsadbě v roce 2018.


Klientka z domova se u nás nenakazila, ohradila se nemocnice

Domov seniorů v Nerudově ulici v Prostějově. Ilustrační foto Nemocí Covid-19 postižená čtyřiadevadesátiletá klientka prostějovského domova pro seniory v Nerudově ulici, se v prostějovské nemocnici pravděpodobně nenakazila. 


Lékárna ve fakultce vyrábí dezinfekci, až 700 litrů týdně

Lékárna Fakultní nemocnice Olomouc vyrábí dezinfekci. Až 700 litrů dezinfekcí na ruce týdně dodá pracovištím nemocnice po vypuknutí pandemie onemocnění Covid-19 Lékárna Fakultní nemocnice Olomouc. Mimo to prodává veřejnosti malá balení dezinfekčního roztoku připraveného přímo v lékárně.


Lázně zavřely, ve Slatinicích je mrtvo. Takto to tam teď vypadá

Lázně Slatinice jsou prázdné. Lázeňská obec poloprázdná. Vedení společnosti Lázně Slatinice rozhodlo o úplném uzavření v souvislosti s epidemií onemocnění Covid-19. V Lázních Slatinice se zastavil život. Uzavřeny jsou všechny provozy, kde se věnují pacientům s nemocemi pohybového ústrojí, nervovými, kožními či onkologickými onemocněními. Lázeňské domy jsou prázdné. V obci, kterou proslavily blahodárné účinky sirných pramenů, je rázem poloprázdno. Chybí zde nejen korzující pacienti, ale i turisté vracející se z Velkého Kosíře. Restaurace, cukrárny, ale i některé ordinace jsou uzavřeny.


Olomouc má nový web ke koronaviru

Město Olomouc má nové webové stránky ke koronaviru Nový web zaměřený na informace o šířící se nákaze koronavirem teď spustilo město Olomouc.  


Koronavirus v kraji: 422 potvrzených případů, vyléčilo se 12 lidí

Výjezdový tým na odběr vzorků pro testy na koronavirus. Ilustrační foto V Olomouckém kraji bylo k pondělímu večeru 422 pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Nejvíce potvrzených případů je na Olomoucku – 346. 


Začala demolice mostu na Masarykově třídě. Takto mizí

Začátek demolice mostu na Masarykově třídě v Olomouci. 6. dubna 2020 Z mostu na Masarykově třídě v Olomouci již stroje ukusují první sousta. V pondělí začala jeho postupná demolice. Ta stejně jako stavba nového přemostění bude probíhat po polovinách.


Koronavirus v domově seniorů v Prostějově, onemocněla 94letá klientka

Ilustrační foto Potvrzená nákaza. Domov seniorů Prostějov v Nerudově ulici je od středečního odpoledne v karanténě. Příčinou je pozitivní test u čtyřiadevadesátileté ženy na nemoc Covid – 19.


Olomouc sehnala 400 tisíc respirátorů a roušek, zaplatila za ně 29,5 milionu

Přílet letadla s nákladem respirátorů a roušek pro Olomouc na mošnovské letiště Zásilka 100 tisíc respirátorů a 200 tisíc jednorázových ústenek dorazila v neděli pozdě večer do Olomouce. Město je bude rozdávat lékařům, zdravotníkům, poskytovatelům sociálních služeb a domovům pro seniory.


Svaz vietnamských žen věnoval olomoucké fakultce roušky a peníze

Od Svazu vietnamských žen Hướng Dương Olomouc obdržela Fakultní nemocnice Olomouc částku 63 tisíc korun a také 200 kusů plátěných roušek. Od Svazu vietnamských žen Hướng Dương Olomouc obdržela Fakultní nemocnice Olomouc významnou pomoc v souvislosti s bojem s epidemií Covid-19.


Fotíte jaro na Olomoucku. Tady jsou vaše snímky

První vlaštovička v Pňovicích. 7.4.2020 Máte už zajímavé záběry letošního jara na Olomoucku? Pandemie koronaviru nás sice drží zkrátka, ale pro dobrou náladu i půvabné snímky si do probouzející se přírody jít můžeme. Samozřejmě s respektováním nutných omezení.


Koronavirus v kraji: 419 případů, 37 nových. Přibyl jeden vyléčený a jeden mrtvý

Ilustrační foto O jednoho vyléčeného, ale i zemřelého více měl v souvislosti s epidemií koronaviru v neděli 5. dubna Olomoucký kraj. Nakažených je 419, o sedmatřicet více než v sobotu. Otestovat se během neděle na území kraje podařily další tři stovky lidí.


Krásné nedělní dopoledne a liduprázdno. To jsou Jeseníky v době karantény

Okolí Pradědu a Ovčárny v neděli 5. dubna 2020 dopoledne. Víkend deset hodin dopoledne, na nebi ani mráček, pár stupňů nad nulou. Počasí jako stvořené k výletu do nejvyšších partií Jeseníků, na parkovišti na Ovčárně však přijíždí jen pár aut. Je neděle 5. dubna a i v nejvyšších moravských horách se promítají opatření vyhlášená s cílem omezit šíření nového typu koronviru.


Koronavirus v kraji: Další vyléčený, velký nárůst případů na Šumpersku

Testy na koronavirus. Ilustrační foto. Čtyřem stovkám se v sobotu 4. dubna přiblížil potvrzený počet nakažených novým typem koronaviru v Olomouckém kraji. K sobotnímu večeru jich bylo 382, o sedmnáct více než v pátek.


Most na Masarykově zavře i pro chodce, začne demolice

Práce na přestavbě mostu na Masarykově třídě v Olomouci,  3. dubna 2020 V pondělí 6. dubna se začne s bouráním poloviny starého mostu na Masarykově třídě v Olomouci. Přibližně na týden pak bude most pro chodce zavřený. Nový by měl být kompletně hotový na jaře 2022.


Proměna tratě Olomouc - Šternberk pokračuje. Takto vypadají nádraží a kolejiště

Šternberk - proměna nádražní budovy. (3.4.2020) Realizace jedné z největších zakázek na železnici v Olomouckém kraji pokračuje.


Roušku nosí i obří žába v Tršicích

Tršice na Olomoucku hlídá veliká žába. Nyní s rouškou Opatření proti koronaviru dodržuje i obří žába, která střeží centrum Tršic na Olomoucku. Obojživelník, kterého má obec ve znaku, dostal na kopečku u křižovatky slušivou roušku.


Když se nová rouška přinese, to je láska příteli! zpívá olomoucké duo

Když se nová rouška přinese, to je láska příteli..zpívají členové Moravského divadla Olomouc Vojtěch Pačák a Vojtěch Poštulka Zpěvem svým fanouškům zpříjemňují koronavirová opatření také členové souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc Vojtěch Pačák a Vojtěch Poštulka.


Nakažených na olomouckých kolejích přibylo, v kraji je 365 případů

Ilustrační foto V Olomouckém kraji bylo k pátečnímu večeru 365 pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. O jednoho na osm vzrostl počet vyléčených pacientů s onemocněním Covid-19.