Pondělí 19.2.2018 , Patrik
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 19. Února 2018

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Moje Olomoucko

Třicáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Soutěžní svatební pár číslo 107 - Barbora a Michal Borákovi, Valašské Meziříčí FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku


Dohodnuto. Práce kolem mostu u Bristolu začnou v dubnu

Vizualizace nového mostu na Komenského Po týdnech složitých jednání se zástupci olomoucké radnice a státního podniku Povodí Moravy dobrali shody.


Zavřený nadchod u olomouckého bazénu má nahradit podchod

Lávka pro pěší nad železniční tratí v Olomouci-Hejčíně Místo uzavřené lávky nad železniční tratí, která zkracovala cestu mezi Hejčínem a centrem Olomouce, budou chodci možná využívat nový podchod. Město teď o náhradě jedná se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC).


Živelný den na Sluňákově nabídl foukanou i čerstvý chléb z pece

Živelný den na Sluňákově FOTOGALERIE / Jak chutná domácí chleba z pece, jak vykřesat oheň nebo se šípem trefit do středu terče? K čemu se dříve využívaly přírodní živly učil Živelný den v Domě přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou, kam v sobotu dorazily desítky rodin s dětmi. 


Olomoucký ples v NH hotelu roztančila i Lucie Bílá. Tady jsou fotky

Omega Olomoucký ples 2018 v NH hotelu VIDEO / VELKÁ FOTOGALERIE / Lucie Bílá, East 17 či Václav Noid Bárta. Oblíbené hvězdy v pátek rozproudily návštěvníky jedné z největších plesových událostí v krajském městě – Omega Olomoucký ples.


V Olomouci vyrostou dvě nové zastávky MHD, další opraví

Ilustrační foto Autobusovou zastávku na Nové Ulici dostanou Olomoučané ještě letos, město do ní plánuje investovat v rámci opravy chodníků v Dvořákově ulici.


Mňam. Čokoládový festival v Olomouci nabízí spoustu dobrot

Čokoládový festival v olomoucké Galerii Šantovka /VIDEO/ Největší sladká událost v České republice v pátek odstartovala v olomouckém obchodním centru Šantovka, až do neděle nabízí bohatý program a také řadu specialit, a to nejen čokoládových.


Exekutoři dražili zabavenou škodovku ze 70. let. Cena způsobila poprask

V Čekyni se v pátek odpoledne dražil historický skvost - Škoda 110 L V pátek 16. února se v Čekyni uskutečnila dražba movitých věcí, kterou každý měsíc pořádá Exekutorký úřad Lukáše Jíchy. Páteční dražba byla ale unikátní v tom, že se na seznamu dražených věcí objevil modrý historický veterán „čtyřdvéřák“ Škoda 110 L z československé automobilky Automobilové závody, n.p.


Večer se objeví náledí. Opatrně na silnicích i chodnících

Ilustrační foto. Od páteční osmnácté hodiny varují meteorologové před náledím, které se bude tvořit na celém území Moravy, včetně Olomouckého kraje.


Bílá Olomouc? Jak bude v dalších dnech

Zasněžené centrum Olomouce v pátek 16. února 2018 FOTOGALERIE / Bílá peřina přikryla v pátek i hanáckou metropoli Olomouc. 


Kam o víkendu? Na čokoládu, lásku v pevnosti i květinový bál

Čokoládový festival v Olomouci Naše tipy na zajímavé víkendové akce na Olomuucku.


Třicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Soutěžní svatební pár číslo 103 - Blanka a Jiří Němcovi, Uherský Ostroh FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku


Krčmaň bojuje za udržení obchodu. Obec možná bude platit prodavačku

V Krčmani bojují za zachování jediné prodejny potravin a smíšeného zboží Minimarketu v Krčmani hrozí, že zavře. Provozovatelé se totiž dostávají do záporných čísel.


Poslední kus západního obchvatu Olomouce má zelenou. Bude oplocený

Kruhový objezd u Globusu v Olomouci Poslední neexistující úsek dálnice D35 mezi Mohelnicí a Lipníkem nad Bečvou dostal důležité razítko.


2300 titulů! Největší myslivecká knihovna v zemi otevřela v Olomouci

Nová odborná myslivecká knihovna ČMMJ Olomouc. Jednatel RNDr. Jiří Zbořil Zažívat dobrodružství v divoké, člověkem téměř nedotčené přírodě Podkarpatské Ukrajiny, jak je popsal v jedné ze svých nejznámějších knih Lovy v Karpatech významný český zoolog a myslivec Julius Komárek, anebo získat cenné citace do vysokoškolské práce. Takové možnosti nabízí zájemcům o mysliveckou literaturu unikátní knihovna, kterou v tomto týdnu otevřel v olomoucké Wellnerově ulici okresní myslivecký spolek.


Sněžení, sluníčko i mraky. Takový bude víkend

Ilustrační foto Teploty do šesti stupňů Celsia a občasné sněžení. Tak vypadá předpověď počasí pro Olomoucký kraj o nadcházejícím víkendu.


Popel na čelo, začal půst. Odepřete si něco?

Popeleční středa v olomoucké katedrále sv. Václava ANKETA / FOTOGALERIE / Se znamením kříže z popela na čele odcházeli ve středu večer věřící i z katedrály sv. Václava v Olomouci.


Zavřou most u Bristolu už po Velikonocích? Radnici vadí plán uzavírek

Uzavírka Husovy ulice před mostem u Bristolu. Ilustrační foto Už začátkem dubna by na se na rok a půl měla zastavit doprava na cestě z centra Olomouce k výpadovce na Šternberk. Frekventovanou část města zaškrtí proměna mostu u Bristolu.


Chata na Šeráku zavřela, nejsou zaměstnanci

Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách FOTOGALERIE / Sehnat v horách pracanty, kteří by se ochotně otáčeli v lokále vyhledávané chaty na Šeráku, nebylo snadné nikdy. 


Nepropásněte! Předškoláčci ze Slavonína, Nemilan a Nedvězí

Ilustrační foto. Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.


VIDEO: Uničov se bavil masopustem. Možná naposled

Masopust v Uničově Masky, průvod, dechovka ale i boží milosti nebo koláčky. Tak vypadal v úterý 13. února masopustní rej v Uničově na Olomoucku.


Dobrého zubaře se nebojím, říká stomatolog Josef Podstata

Josef Podstata Významné životní jubileum osmdesátku oslavil před několika dny docent Josef Podstata, přední český stomatolog, zakladatel Stomatochirurgického centra v Olomouci a Stomatochirurgického centra Podstata Hudler v Praze.


Olomoucké ANO i ODS už mají kandidáty na primátora

Kdo povede olomouckou radnici? Ilustrační foto Strany se připravují na podzimní komunální volby a jednají o tom, koho ve svých dresech vyšlou do boje o hlasy voličů.


Olomoučtí šampioni v tancích do StarDance nechtějí

Sourozenci Barbora a Daniel Borůvkovi z Olomouce V jediném týdnu získali stříbro na mistrovství republiky a vyhráli olympiádu. Sice „jen“ tu dětskou, na radosti jim to však neubralo. 


Epidemie na Olomoucku nabírá na síle. Marodi by měli zůstat v posteli

chřipka ilustrační foto S epidemií chřipky se nadále potýká Olomoucko, kde relativní nemocnost v minulém týdnu překročila 2000 případů na 100 tisíc obyvatel.