Pondělí 19.8.2019 , Ludvík
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 19. Srpna 2019

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Moje Olomoucko

Letní Floru si prohlédlo přes dvacet tisíc lidí

Letní Flora 2018 Letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc přilákala od čtvrtka do neděle do areálu výstaviště více než 20 tisíc návštěvníků.


Krytý bazén je až do září mimo provoz

Krytý bazén na olomouckém Plaveckém stadionu Kvůli pravidelné odstávce je nyní uzavřený olomoucký krytý bazén.


Výstavba bytů opět roste, v Olomouci se chystají další stovky

Byty Šibeník. Vizualizace projektu 180 bytů na místě bývalého podniku AOZ v Olomouci Výstavba bytů v Olomouckém kraji v 1. polovině letošního roku stoupla. Po ochlazení v předchozím roce - proti rekordnímu roku 2017 - se stavbaři v regionu pustili do realizace stovek nových bytů.


VIDEO: Veteráni v hodnotě milionů brázdili Hanou

Přehlídka historických motorových vozidel v rámci soutěžní přehlídky Rallye na pohodu - z lázní do lázní. 18.8. 2019 /FOTOGALERIE/ Závod míru? Ne, napříč Prostějovskem neprojížděli cyklisté propagující socialistické zřízení, ale automobiloví veteráni nevyčíslitelných hodnot. Atmosféra však byla podobná, jako při zmíněném někdejším cyklozávodu východního bloku. Dunící a troubící nablýskané plechové krasavce zdravili lidé lemující silnice po celé trase z Lázní Skalka až do Lázní Slatinice.


Do boje s hraboši na Hané přišly posily, ochranáři vypustili kalouse

Kalousi ušatí ze záchranné stanice v Bílé Lhotě-Pateříně Přirození nepřátelé přemnožených hrabošů, kteří letos extrémně škodí zemědělcům a zahrádkářům na jihu Olomouckého kraje, získali posilu.


Spor o ulici 8. května: radní kývli na úpravy, opozice nevzdává boj o pěší zónu

Opozice se nápisy a červenými čarami snažila upozornit na chystané zúžení chodníků při plánované rekonstrukci ulice 8. května v Olomouci ANKETA / FOTOGALERIE / K částečnému kompromisu došlo ohledně plánované rekonstrukce ulice 8. května. Projektem se v pondělí zabývala městská rada a schválila snížení počtu parkovacích míst. Zrušit všechna stání pro automobily radní odmítli, nepočítá se ani s pěší zónou.


Stovky čápů se slétají na Hanou a loví hraboše

Ornitologové v těchto dnech zaznamenali stovky čápů bílých, jak se zastavují na cestě do Afriky na polích s přemnoženými hraboši. Na Hané mají hody. /FOTOGALERIE/ Vítanou zastávkou na cestě do afrických zimovišť jsou pro čápy bílé pole na Hané, kde se letos nebývale přemnožili hraboši. Při orbě prováděné zemědělci jsou pro táhnoucí opeřence prostřenou tabulí s hojností potravy. 


Tramvaje se vrací do Neředína. Končí výluka, opravy pokračují

Opravy v Palackého ulici v Olomouci. 16.8. 2019 V neděli 18. srpna skončí výluka na tramvajové trati do olomoucké městské části Neředín. Provoz bude obnoven v celé tramvajové síti, silniční provoz je však nadále omezen.


Vestibul olomouckého nádraží zavřela policie, kvůli potížím cestujících

Vestibul olomouckého hlavního nádraží. Ilustrační foto Dýchací obtíže a slzení způsobila cestujícím na hlavním nádraží v Olomouci látka, kterou v pátek odpoledne ve vestibulu rozptýlila neznámá osoba.


Most na třídě Kosmonautů projde údržbou, práce potrvají přes měsíc

Most na třídě Kosmonautů prochází pravidelnou údržbou. Práce potrvají do konce září. Nátěrem zábradlí a ocelových částí pokračuje obnova mostu přes řeku Moravu na třídě Kosmonautů. Údržbové práce by měly být hotové do konce září.


Kam o víkendu? Na balony nad hradem, veterány i Leoše Mareše

Ilustrační foto Tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.


Letní Flora začala, nahlédněte dovnitř

Letní Flora Olomouc 2019 /VIDEO, FOTOGALERIE / Návštěvníci z celé republiky se sjíždějí na výstaviště Flora, kde ve čtvrtek začala letní etapa tradiční květinové výstavy. Hlavní expozice v pavilonu A tentokrát připomíná českou krajinu s kapličkou obklopenou políčky osetými tradičními plodinami.


Víkend bude na koupání, pak se ochladí a zaprší

Ilustrační foto Na tropickou třicítku by mohly v závěru tohoto týdne vystoupat teploměry v Olomouckém kraji. Příští týden se pak ale na Moravu zřejmě přesune studená fronta s ochlazením a deštěm.


Olomoucká fakultka má paliativní tým, pomáhá těžce nemocným

Ilustrační foto Těžce nemocní pacienti bojující s bolestí, psychosociálními a dalšími problémy se ve Fakultní nemocnici Olomouc mohou opřít o tým odborníků, který se zaměřuje na takzvanou paliativní péči. Vznikl v červnu v rámci pilotní fáze projektu ministerstva zdravotnictví.


Prodejci pastí a návnad mají žně, hraboši zatím vyhrávají

Ivo Bartoň ze Zahrádkářských potřeb v olomoucké Kateřinské ulici v těchto dnech nestíhá objednávat pasti a další nástrahy na hlodavce. Zákazníkům se snaží poradit v boji s přemnoženými hraboši. Těm hladové myši likvidují všechno, od květin přes rajčata po Válku s přemnoženými hlodavci vedou na všech frontách zahrádkáři v Olomouckém kraji, kterým hraboši a myši likvidují zeleninu i květiny. Pomoc hledají v zahrádkářských potřebách, kde vykupují běžné pasti a testují nejnovější návnady. Obchodníci mají žně. Hlodavců je však na polích a v zahradách tolik, že v souboji s pěstiteli zatím vyhrávají.


Závod Czech Tour omezí MHD v Olomouci

Olomoucká tramvaj. Ilustrační foto Cyklistický etapový závod Czech Tour 2019 omezí v pátek 16. srpna a v sobotu 17. srpna městskou hromadnou dopravu v Olomouci.


Jak jsme žili v Československu. Tentokrát o kácení máje v Újezdu

ROK 1960. Oblíbená akce přilákala každoročně do Újezdu desítky návštěvníků. V tištěném Olomouckém deníku bude v pátek 16. srpna další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Tentokrát představíme tradici kácení máje v Újezdu.


Jihoslovanské mauzoleum už je krásné zvenku i zevnitř, podívejte se

Nově opravené Jihoslovanské mauzoleum v Bezručových sadech v Olomouci. 14.8.2019 VIDEO / FOTOGALERIE / Opravou interiéru kaple skončila v těchto dnech druhá etapa rekonstrukce Jihoslovanského mauzolea v Bezručových sadech v Olomouci. Kruhová kaple má nové omítky, restaurátoři také obnovili dekorativní a figurální výmalbu z roku 1935.


Rekreační areál Dolní Žleb je k mání

Rekreační areál v Dolním Žlebu u Šternberka. Vyžití pro děti, které nabízí soukromník provozující bufet u betonové nádrže. Rekreační areál Dolní Žleb v malebném lesnatém údolí Sitky je k mání. Na 10 let.


Olomoucké parky zkrášlily květinové "louky". Hýří barvami

Nové letničkové záhony jsou okrasou parků. Několika odstíny žluté a oranžové barvy září slunečnice, aksamitníky nebo měsíček lékařský na novém letničkovém záhonu nedaleko mateřské školy Michalské Stromořadí. Blankytně modré chrpy, sytě růžové ostálky, fialové laskavce, barevné limonky a krásnoočka lákají hmyz a jsou novou ozdobou olomouckých parků.


Cyklostezka Olomouc - Štěpánov hlásí významný posun

Cyklostezka. Ilustrační foto O krok blíže je záměr na stavbu cyklostezky z Olomouce do Štěpánova. Měla by vést podél hlavní železniční trati z Olomouce na Českou Třebovou a Prahu. Cyklisté by po jejím dokončení už nemuseli riskovat při přenášení bicyklů přes frekventovanou trať.


Začala stavba severního obchvatu Prostějova

Zahájení stavby severního obchvatu v Prostějově - 13. srpna 2018 /VIDEO, FOTOGALERIE/ V úterý byla zahájena stavba deset let plánovaného obchvatu Prostějova. Akce přijde na 355 milionů a hotovo by mělo být za dva a půl roku.


Obnova olomoucké vily a sálu navrženy na prestižní cenu

Rodinný dům Vladimíra Müllera v Olomouci po obnově. Dva mimořádné počiny v obnově památek v Olomouci, rekonstrukce Müllerovy vily na Lazcích a restaurování výmalby slavnostního sálu Základní školy Komenium, usilují o prestižní ocenění Národního památkového ústavu.


Německý řád boj o Bouzov nevzdává, obrátil se na Ústavní soud

Hrad Bouzov Německý řád, přesněji Česká provincie řádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě, se nevzdává v boji za navrácení hradu Bouzov. Poté, co letos v květnu neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu, obrátil se nyní se stížností na Ústavní soud.


Pan průvodce! S olomouckými památkami seznámí stovky turistů. V osmi jazycích

Průvodce Štefan Blaho provází turisty městem už přes 20 let. Tisícům turistů už ukázal nejzajímavější pamětihodnosti a největší krásy Olomouce během více než dvacetileté praxe průvodce Štefan Blaho. Těší ho, že zájem návštěvníků o metropoli Hané neustále roste a snaží se jim pokaždé nabídnout pestrý program a poutavý výklad.