Nedělě 22.7.2018 , Magdalena
Hledat

Právě dnes

Nedělě | 22. Července 2018

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Moje Olomoucko

Barbarský čin, odsoudil Berousek počínání se zvířaty

Jiří Berousek starší Vlně nenávisti čelí slavná cirkusová značka s kořeny v Olomouci poté, co celníci a policisté zveřejnili zprávy o zabíjení tygrů a protiprávním nakládání s dalšími chráněnými druhy.


FOTO, VIDEO: Automobiloví stařečci se předvedli v plném lesku

XX. ročník Hanáckého okruhu Automobiloví veteráni vyrobení do roku 1939 zaplnili Rudolfovu alej ve Smetanových sadech v Olomouci. V sobotu se tam konal už jubilejní XX. ročník Hanáckého okruhu, soutěže historických automobilů a motocyklů.


FOTO, VIDEO: Dračí lodě brázdily řeku Moravu v Olomouci. Podívejte se

Dračí lodě od sobotního rána čeří vodu řeky Moravy u Dětského centra Ostrůvek na Nových Sadech v Olomouci. Dračí lodě celou sobotu čeřily vodu řeky Moravy u Dětského centra Ostrůvek na Nových Sadech v Olomouci. Ve třetím ročníku se utkalo celkem třináct týmů.


Nový kalendář ukazuje superhrdiny i krásy Olomouce. Podívejte se, jak jej fotili

Přípravy na focení kalendáře, který spojuje superhrdiny a krásy Olomouce. Fotograf Lukáš Navara a grafik a retušér Michal Botek spojili své síly, aby prostřednictvím kalendáře plného superhrdinů a krás města Olomouce poukázali na nezbytnost konání každodenních malých dobrých skutků.


VIDEO: Ze silnice na sedle mají motorkáři závodní dráhu

Motorkáři na silnici v okolí Červenohorského sedla V závodní dráhu se změnila nová cesta z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo v Jeseníkách. O víkendech se na nedávno položenou silnici sjíždějí desítky motorkářů a testují zde rychlostní možnosti svých strojů. Ostatní motoristé nejsou v bezpečí. O nehody tu není nouze.


Lidem vadí randál na dočasné lávce, způsobují jej neohleduplní cyklisté

Lávka přes Moravu u Bristolu už slouží chodcům. Cyklisté musejí sesednout z kola Práce na demolici mostu v Komenského ulici už jsou v plném proudu, a proto teď lidé jako přechod přes řeku Moravu musí využívat dočasnou lávku. Mezi nimi i cyklisté. A právě ti, kteří po dřevěných hranolech přejíždějí, teď cuchají nervy místním obyvatelům. Město chystá dopravní značení se zákazem vjezdu cyklistů. Na místě přibude i městských strážníků.


Nejdřív pozdvižení, teď pokuta. Sloní promenáda v ulicích se cirkusu prodražila

Sloní procházka v centru Olomouce - 19. června 2018 Zřejmě trochu roztrpčeně bude principál Cirkusu Humberto vzpomínat na letošní návštěvu Hané. Jeho tři sloni, coby živá pozvánka na představení, totiž v centru Přerova a Olomouce vyvolali nemalé pozdvižení. Podle úřadů však cirkus procházku ani v jednom případě neoznámil, a tak si vysloužil pokutu.


Oprava oranžerie ve Smetanových sadech jde do finiše. Teď dostává nová okna

Oranžerie ve Smetanových sadech v Olomouci v červnu 2018 Rekonstrukce historické oranžerie v olomouckých Smetanových sadech jde do finále. Od středečního odpoledne až do konce tohoto týdne se bude osazovat vnější skleněná stěna do hlavních rámů z modřínového dřeva.


Kam o víkendu? Na dračí lodě, gulášové slavnosti, neckiádu či veterány

Neckiáda na sobačovském rybníku Přinášíme vám pravidelnou porci tipů, jak příjemně a zajímavě strávit víkend. Vyberte si.


Hanácké okruh: Olomouc zaplní parádní veteráni, vyhrávat bude dixieland

Hanácké okruh: motoroví veteráni ve Smetanových sadech v Olomouci Více než stovka veteránů se sjede na letošním jubilejním 20. ročníku Hanáckého okruhu.


VIDEO: Z areálu společnosti Excalibur Army zmizel obří komín. Takto šel k zemi

Demolice komínu ve Šternberku Čtyřiaosmdesát metrů vysoký komín v areálu šternberské společnosti Excalibur Army je už minulostí. V úterý 17. července, přesně v 15.19 padl k zemi. Na jeho místě nyní společnost plánuje nové montážní haly.


VIDEO: Do mostu u Bristolu se zakously bagry. Podívejte se, jak postupně mizí

Bourání mostu v Komenského ulici v Olomouci - 19. července 2018 Do starého mostu přes řeku Moravu v Komenského ulici v Olomouci se už zakousla těžká technika osazená hydraulickými kleštěmi.


V Rozáriu jsou další reklamace. Bazény nejde napustit a chybí stínící plachty

Prázdné nádrže v rozáriu v olomouckých Bezručových sadech Pokud za současného parného počasí vyrazí Olomoučané do Rozária s vizí se osvěžit, budou zklamaní. Plachty kryjící před sluncem jsou pryč, bufet zavřený a v bazénech chybí voda. Nejdou napustit.


Místo lávky u bazénu je ve hře podchod. Prostranství doplní zeleň a lavičky

Lávka přes trať nedaleko nádraží Olomouc - město na archivním snímku z února 2018 (vlevo) a místo po její demolici 19. června 2018 Uzavřenou lávku přes železniční trať v olomoucké městské části Západ by měl nahradit podchod s přístupem z ulice Václavkovy, Na Trati a zcela nově poskytne napojení i z ulice Kašparovy. Prostranství u pochodu má doplnit zeleň, lavičky a v budoucnu i blízké hřiště pro děti. Prostor bude i pod dohledem kamerového systému.


Olomoučtí radní o stavební uzávěře u Šantovky nerozhodli, sešlo se jich málo

Simulace pozměněného výškáče Šantovka Tower v olomouckém panoramatu na webu sdružení Za krásnou Olomouc. Investor novou podobu zatím nezveřejnil. O vydání stavební uzávěry, která by dočasně zabránila stavbě výškových budov v lokalitě Šantovka, radní města Olomouce na svém středečním zasedání nerozhodli. Důvodem bylo to, že se jich na zasedání sešlo málo. O tématu budou opět jednat v polovině srpna.


Rosnička z Olomouce přitáhla prezidentský vlak. Podívejte se dovnitř

Prezidentský vlak v Olomouci. Rosnička z Olomouce /FOTOGALERIE, VIDEO/ Vlak, který vozil prezidenty Československa, přijel dnes do Olomouce. Zájemci si jej mohou prohlédnout ve čtvrtek a v pátek od 10.00 do 18.00 hodin na hlavním nádraží.


Na dračích lodích v Olomouci se těšte i na dětský den

Závody dračích lodí na řece Moravě v Olomouci Řeku Moravu ovládnou v sobotu od 10 hodin jezdci na dračích lodích. U Kojeneckého ústavu zabojuje na dvousetmetrové trati o pohár Olomouckého draka celkem 13 posádek.


VIDEO: Začíná se bourat most u Bristolu, už tam najely bagry

Na most v ulici Komenského už najíždějí bagry, v příštích dnech půjde k zemi. Stavební práce na mostu přes řeku Moravu v Komenského ulici vstupují do další fáze. Během dneška by se mělo začít s bouráním mostu pomocí bagru z koryta řeky.


Elektrobus za 13,5 milionu? Jinde si je pochvalují

Elektrobusy v Hranicích Cestující v Olomouci bude vozit elektrobus. Poprvé se jím svezou letos na podzim. Novinka přijde na 13,5 milionu korun a bude nasazena zřejmě v dopravou nejzatíženějších ulicích města.


Lví rodinu s mládětem už neukrývá zábrana

Jediné přeživší lvíče v olomoucké zoo Zoo na Svatém Kopečku vyslalo v úterý do světa dobrou zprávu. Chovatelé konečně odstranili bariéru u lví rodinky, které se v květnu narodilo mládě.


Řidičům na dálnici se ulevilo. Stavba lepšího exitu je už tolik neomezuje

Doprava na D46 Výrazně si oddechli řidiči, kteří jezdí z Prostějova do Olomouce po dálnici. Pětikilometrový úsek, do něhož čekali v kolonách a který od května projížděli v průměru šedesátkou, je minulostí. Omezení kvůli rozšiřování nájezdu a sjezdu exitu v Olšanech u Prostějova už svádí do jednoho pruhu řidiče jen na několika stech metrech.


Protestují proti Šantovka Tower. Jak má věžák vypadat, ale nikdo neviděl

Simulace pozměněného výškáče Šantovka Tower v olomouckém panoramatu na webu sdružení Za krásnou Olomouc. Investor novou podobu zatím nezveřejnil. Olomoučané v pondělí demonstrovali proti plánovanému mrakodrapu Šantovka Tower. Jak přesně má vypadat, ale nikdo neví. Investor jeho novou podobu nezveřejnil.


Oprava mauzolea ve Výpadu pokračuje, dostane osvětlení i kamery

Jihoslovanské mauzoleum v olomouckých Bezručových sadech Druhá etapa chystaných oprav Jihoslovanského mauzolea v olomouckých Bezručových sadech právě začíná.


Na Horním náměstí se protestovalo proti Šantovka Tower

Demonstrace proti stavbě výškové budovy v lokalitě Šantovka Zhruba pět desítek lidí se sešlo na Horním náměstí u Caesarovy kašny, aby protestovali proti stavbě olomoucké Šantovka Tower, kterou ve svém městě nechtějí. Někteří sebou měli transparenty vyzývající ke zrušení projektu.


Olomouc má osm nových nízkopodlažních autobusů. Podívejte se na ně

Nové nízkopodlažní autobusy olomouckého dopravního podniku. Během pondělního dopoledne předali zástupci firmy Solaris Czech řediteli Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) na podnikovém parkovišti v Olomouci Hejčíně posledních osm nízkopodlažních autobusů.