Úterý 13.11.2018 , Tibor
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 12. Listopadu 2018

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Moje Olomoucko

Kolika let se dožijete? Podívejte se na průměry podle bydliště

Ani v důchodovém věku by lidé neměli slevit z aktivního života. INFOGRAFIKA / Nejdelší očekávaná délka života je v Praze, nejnižší na severu. Důvodem je životní prostředí, náročnost povolání i stres.


Zemřel "přerovský Baťa" Paul Rausnitz

Paul Rausnitz Paul Rausnitz, majitel společnosti Meopta, který pro Přerov znamenal to, co Tomáš Baťa pro Zlín, zemřel v neděli 11. listopadu. Bylo mu 90 let.


Deník hanáckého vojáka z 1. světové války - díl 3.

Jan Kakáč na vojně v rakouské uniformě Před sto lety (11. 11. 1918 v 11 hodin) skončila první světová válka. Bojoval v ní i Jan Kakáč z Prostějova - Krasic. Deník, který si vedl, nebyl nikdy publikován. Teď si jej můžete přečíst na pokračování…


Novostavby v Olomouci nemusí zlevňovat, starší byty už s cenami narážejí

Vizualizace Vila Parku Tabulový Vrch Zájem o byty v Olomouci neutuchá a ceny neklesají. U developerských projektů určitě ne, i když v jednotlivých realizovaných etapách dodávají na trh stovky a stovky nových bytových jednotek.


Váleční veteráni oslavili v Olomouci svůj svátek

Váleční veterání z Olomouckého kraje oslavili svůj svátek v neděli 11. listopadu v sále Klášterního hradiska v Olomouci. Nejen svatý Martin, ale také Den válečných veteránů připadá na 11. listopadu. Ti z Olomouckého kraje si ho připomněli na nedělním slavnostním setkání v Klášterním hradisku v Olomouci.


Na Dolním náměstí se už bruslí. Podívejte se

Kluziště na Dolním náměstí v Olomouci 11.11. 2018 zahájilo provoz Olomoucké kluziště v neděli odpoledne zahájilo svůj provoz. Stojí jako tradičně na Dolním náměstí a mělo by zde zůstat až do konce roku.


Svatomartinské trhy v Olomouci táhly, na víno či husu přišly davy

Svatomartinské trhy na Horním náměstí v Olomouci /VELKÁ FOTOGALERIE/ Horní náměstí v Olomouci od pátku do neděle ožilo Svatomartinskými trhy. Nenechaly si je ujít stovky lidí.


Na tom, že jsem Martin, jsem nebyl tratný, 11. 11. se blízkým dobře pamatuje

plk. gšt. MUDr. Martin Svoboda, ředitel nemocnice, Vojenská  nemocnice Olomouc Patří mezi známé olomoucké Martiny a na své křestní jméno je patřičně hrdý. Rád je proto svědkem, jak Martin, doprovázen mladým vínem a voňavou husičkou, nabývá na popularitě. A jak říká, protože se datum 11.11. velmi dobře pamatuje, nikdy na tom, že je Martin, nebyl tratný. Řeč je o významné olomoucké osobnosti, řediteli Vojenské nemocnice Olomouc Martinu Svobodovi.


Deník hanáckého vojáka z 1. světové války - díl 2.

Jan Kakáč na vojně v rakouské uniformě Před sto lety (11. 11. 1918 v 11 hodin) skončila první světová válka. Bojoval v ní i Jan Kakáč z Prostějova-Krasic. Deník, který si vedl, nebyl nikdy publikován. Teď si jej můžete přečíst na pokračování…


Svatý Martin přijede na huse. Zájem o pečínku je obrovský

Svatomartinská husa po pobytu v rozehřáté troubě K oslavám svátku svatého Martina neodmyslitelně patří pečená husa a mladé víno.


Ve Slatinicích se vzpomínalo na tragickou nehodu vrtulníku

Pieta u pomníku posádky zříceného vrtulníku ve Slatinicích na Olomoucku Pád vojenského vrtulníku, v jehož troskách na vrcholku Velkého Kosíře zahynuli čtyři vojáci z přerovské základny, si v pátek odpoledne připomněli jejich pozůstalí, nadřízení, kolegové a přátelé. Na tragédii z 10. listopadu 1998 nezapomínají ani obyvatelé Slatinic na Olomoucku.


Deník hanáckého vojáka z 1. světové války - díl 1.

Jan Kakáč na vojně v rakouské uniformě Před sto lety skončila první světová válka. Bojoval v ní i Jan Kakáč z Prostějova-Krasic. Zachoval se deník, který si vedl.


Arcibiskup v iráckých městech mapuje potřebu pomoci

Arcibiskup Jan Graubner se společně s dalšími lidmi vydal do iráckých měst zničených bojovníky Islámského státu, aby zmapoval potřeby obyvatel v místech poznamenaných válkou. Arcibiskup Jan Graubner se vydal do iráckých měst zničených bojovníky takzvaného Islámského státu, aby zmapoval potřeby obyvatel v místech poznamenaných válkou. Česká delegace přivezla do severoiráckých měst finance na pomoc návratu obyvatel domů, do míst, kde shořely domy, školy i kostely.


U radnice už se čepuje punč, kluziště čeká na led

Stánky na Horním náměstí v Olomouci už servírují i punč. 9. listopadu 2018 Stánky v centru Olomouce už stojí a punč začíná téct proudem.


V Lužicích budou volit znovu. Místní rozhodnutí tleskali

Obecní úřad v Lužicích. Ilustrační foto V Lužicích se budou opakovat volby. Výsledek říjnového hlasování totiž překvapil snad úplně všechny.


Olomoučané kupují vlčí mák, aby uctili válečné veterány

Výtěžek sbírky umožní Paměti národa zdokumentovat další příběhy hrdinů! Přispějte i vy. V Olomouci lze koupit vlčí mák, symbol veteránů, na několika místech. Například v Galerii Moritz. Uctít válečné veterány zakoupením vlčího máku, symbolu veteránů, mohou lidé na několika sbírkových místech v Olomouci, například v Galerii Moritz či Pevnosti poznání.


Lidé z rozkopaného okolí Bristolu podali trestní oznámení

Stavba protipovodňových opatření u Bristolu v centru Olomouce. Listopad 2018 Lidem žijícím v bytových domech na nábřeží u olomouckého Bristolu došla trpělivost.


Olomouc ožije Nocí divadel. Na nevšední program zve šest scén

Noc divadel v Olomouci Koncerty, návštěvy zákulisí i zajímavé workshopy. To všechno mohou zájemci navštívit v sobotu během Noci divadel v olomouckých divadlech.


V tropickém skleníku v Olomouci vykvetl obří leknín. Vůbec poprvé

Kvetoucí leknín Viktorie Cruzova v tropickém skleníku na olomouckém výstavišti Flora Viktorie Cruzova poprvé ukázala svůj květ.


Olomouc už našla vánoční strom. Takto vypadá

Horní náměstí v Olomouci na Vánoce 2018 ozdobí douglaska z Věrovan Olomouc už má vánoční strom.


Kam o víkendu? Na víno, dobroty i lampiony

Svatomartinské víno. Ilustrační foto Tipy na zajímavé akce o svatomartinském víkendu na Olomoucku. Vyberte si a vyražte.


Opravy silnice u Štarnova jsou v půlce. Kdy tam pustí auta?

Rekonstrukce silnice III/4468 v úseku mezi obcemi Štarnov a  Štěpánov, místní část Benátky, která byla hlavně na okrajích samá díra a dvě vozidla se míjela jen s obtížemi, zahrnuje sanaci rozbitých okrajů a pokládky nového dvouvrstvého asfaltového povrchu V polovině jsou práce na frekventované silnici třetí třídy mezi Štarnovem a Štěpánovem, místní částí Benátky, po které si zkracují cestu motoristé jedoucí mezi Olomoucí a Šternberkem. 


Jak jsme žili v Československu. Tentokrát ze Střeně

STAVBA KULTURNÍHO DOMU. Nejvýznamnějším počinem v novodobé historii obce byla výstavba kulturního domu v roce 1958 v rámci akce Z a financována z vlastních prostředků získaných od obecních spolků . Stavební projekt tehdy vyhotovil místní rodák pan Rostisl V tištěném Olomouckém deníku bude v pátek 9. listopadu další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Představíme obec Střeň.


Kluziště na Dolním náměstí již stojí, teď mu začnou vyrábět led

Stavba ledového kluziště na Dolním náměstí v Olomouci Budování kluziště na Dolním náměstí v Olomouci vrcholí. Stavební práce skončily, ve čtvrtek odpoledne správci plochy začnou napouštět vodu.


Běžkařská Jesenická magistrála mění trasu. Přišla o sníh i stromy

Jesenická lyžařská magistrála. Měří přes sto kilometrů, běžkaře zavede do hlubokých lesů i vrcholových partií tří pohoří. Po několika letech jesenická lyžařská magistrála mění trasu.