Pátek 27.4.2018 , Jaroslav
Hledat

Právě dnes

Pátek | 27. Dubna 2018

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Moje Olomoucko

Po dlouhé zimě hned léto. Nasbíráme si letos na Olomoucku jahody?

Samosběr jahod ve Slavoníně Meteorologové na dnešní noc předpovídají v Olomouckém kraji přízemní mrazíky. Zejména v údolích, kde avizují jeden stupeň pod bodem mrazu. Pěstitelé ovoce ale žádné drama neočekávají.


Víkend bude letně žhavý. Dobře se namažte

Ilustrační foto Po několika chladnějších dnech slibují meteorologové na víkend v Olomouckém kraji zase oteplení.


Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Dlouhé Loučky

BRIGÁDA. Stavba nové mateřské školy v Dlouhé Loučce V tištěném Olomouckém deníku bude v pátek 27. dubna další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Představíme obci Dlouhá Loučka.


VIDEO: Pugéty "prší z nebe". Jarní Flora začala

Pugéty pro Floru "prší z nebe". Jarní Flora začala. Foto: Deník/Jiří Kopáč Jarní Flora Olomouc začala. Slibovala netradiční uměleckou instalaci, kterou lze vnímat všemi smysly, a nezklamala.


Zrychlit krok! Jinak průchod parkem přijde na 150 korun

Jarní Flora Olomouc.- přes zavřené Smetanovy sady se Olomoučané dostanou s průchodkou za 150 Kč. Pokud projdou do 15 minut, peníze dostanou zpět. Bez peněz do parku nelez. To v těchto dnech s trochou nadsázky platí ve Smetanových sadech v Olomouci, i kdyby jimi člověk jen proběhl se zavřenýma očima nebo projel na kole. 


Stovky dobrovolníků cvičí na Libavé, takto umí zneškodnit diverzanty

Příslušníci pěší roty KVV Olomouc při napadení KPM ( kontrolní propouštěcí místo ) na cvičení Hradba 2018. /FOTOGALERIE/ V České republice se zhoršila bezpečnostní situace a do akce musely pěší jednotky aktivních záloh, které byly nasazeny k obraně a ostraze objektů důležitých pro obranu státu. 


UNEX se otevře rodinám s dětmi i zájemcům o práci

Ilustrační foto Zejména rodiče s dětmi se pobaví první květnový den v areálu firmy UNEX v Uničově-Brníčku.


Olomouc hostí prestižní summit, přijeli Halík, Telička i Drahoš

(Zleva) Prezident České křesťanské akademie Tomáš Halík, místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička či bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš by se měli zúčastnit summitu THE 2018 v Olomouci Prestižní vědecký summit, konající se vůbec poprvé ve střední Evropě, se v těchto dnech odehrává v Olomouci.


Tající ledová kostka u orloje láká na Floru i AFO

Ledová kostka na Horním náměstí v Olomouci láká na AFO i Floru Originálním způsobem spojily své síly festival Academia Film Olomouc a Výstaviště Flora Olomouce.


Pobíhající pitbull ukousl ženě prst, lékaři jí tam přišili jiný z nohy

Olomoučtí plastičtí chirurgové operují ženu, které část prostředníčku ukousl bojový pes. Ruku jí zachránili akutním přenosem prstu z nohy na postižené místo. Bojový pes připravil čtyřiapadesátiletou zdravotní sestru Hanu Kolouškovou o prst na pravačce, když byla druhou březnovou sobotu se svou dcerou a zlatým retrívrem Ronym na obvyklé procházce do přírody kousek za městem.


Moravské divadlo má nového ředitele, radní vybrali 27letého Davida Gerneše

Nový ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš. Moravské divadlo Olomouc od podzimu povede sedmadvacetiletý David Gerneš, v úterý dopoledne o tom rozhodla Rada města Olomouce. 


Architekt SEFO Šépka: Olomouc má šanci být výjimečná

Architekt Jan Šépka Je to už devět let, co pět betonových homolí rozdělilo Olomouc.


AFO ovládne Olomouc. Zve na světové hvězdy, párty i program pro rodiny

Upoutávka na AFO 2018 Ve světové centrum popularizace vědy promění Olomouc tradiční Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO).


Třída Míru má nový asfalt, uzavírka končí

Nový asfaltový povrch na třídě Míru v Olomouci. Hotovo. Olomouckou třídou Míru opět projedou řidiči bez omezení. 


4 tisíce za metr. Nedostatek parcel okolo Olomouce šroubuje ceny

Stavební parcely v Horce nad Moravou. Pět set metrů čtverečních plochy v Olomouci-Slavoníně za dva miliony korun. Taková je dnes realita na trhu se stavebními pozemky v krajském městě a okolí.


Hospodám chybí kuchaři. Vyučení jdou do fabrik, u plotny je neumí zaplatit

Ilustrační foto „Hledám kuchaře, praxe v oboru, nástup možný ihned. Plat až 20 tisíc korun.“ Takových inzerátů jsou ve výlohách restaurací, inzertních portálech a v evidenci Úřadu práce v Olomouckém kraji stovky.


Leteckému muzeu se na Vysočině daří líp než v Olomouci

Letecké muzeum v Koněšíně na Třebíčsku FOTOGALERIE / Letecké muzeum které se předloni odstěhovalo z Olomouce do Koněšína na Třebíčsku, hlásí lepší návštěvnost, než mělo na Hané.


Tvarůžkový festival přitáhl do centra Olomouce tisíce lidí. Tady jsou fotky

Tvarůžkový festival v centru Olomouce FOTOGALERIE / Třetí ročník Tvarůžkového festivalu o víkendu provoněl centrum Olomouce. Ochutnat syrečkové speciality, ale také piva z regionálních pivovarů přišly na Horní i Dolní náměstí tisíce lidí. 


MissOK se v Olomouci stala gymnazistka Nelly

Krajské finále MissOK 2018 v olomouckém NH hotelu - vítězka Nelly Urbánková z olomouckého Gymnázia Čajkovského zcela vpravo VELKÁ FOTOGALERIE / VIDEO / Už po páté letos studentky středních škol soutěžily o titul Miss Opravdová krása.


FOTO: Pšenice dostala přesnou porci živin, pomohl satelit

Přesné hnojení ozimé pšenice pomocí GPS nedaleko Olomouce. Hnojit pole za humny pomocí družice obíhající kolem Země. Na nejmodernějších technologiích a přesnosti při obhospodařování pozemků staví litovelská společnost MJM. Pšenici ozimé rostoucí u Nedvězí v pátek pracovníci dávkovali dusíkaté látky postřikovačem variabilně podle toho, jak rostliny potřebovaly.


Chata na Šeráku opět otevře

Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách Oblíbená horská chata na Šeráku v Jeseníkách bude po několikaměsíční nucené přestávce opět fungovat. První hosty přivítá 27. dubna.


Taneční galashow v Olomouci ukázala latinu, balet i hip hop

Taneční galashow v RCO /FOTOGALERIE/ Dvouhodinovou přehlídkou standardních a latinskoamerických tanců, ale i baletu, jazzu, flamenca či hip hopu ožil v pátek večer sál Pegasus Regionálního centra Olomouce.


Stavba SEFO je blízko, trochu upravená. Tady jsou nové vizualizace

Vizualizace upravené podoby novostavby Středoevropského fóra v centru Olomouce Stavba originální budovy Středoevropského fóra (SEFO) v centru Olomouce po letech u ledu se začíná opět blížit realizaci.


Na Poděbradech se už koupe. Zkusíte vodu?

Olomoucké Poděbrady, 20. dubna 2018 Letní teploty vylákaly v pátek 20. dubna Olomoučany k vodě. Na přírodním koupališti Poděbrady už někteří kromě opalování využili i osvěžení v chladivé vodě jezera.


Tvarůžkový festival zaplní centrum Olomouce. Kam ještě o víkendu?

Tvarůžkový festival v Olomouci Nádherné letní počasí a spousta parádních akcí čeká o víkendu Olomoucko. Podívejte se na naše tipy, kam vyrazit.