Pondělí 21.9.2020 , Matouš
Hledat

Právě dnes

Pondělí | 21. Září 2020

Zpravodajství Olomouc

Zdroj: Olomoucký deník - Olomoucko

Jen se zakousnout! Park u Šantovky patří "načančaným" burgerům

Burger Street Festival v Olomouci 2020 Opečený plátek mletého masa v housce na nejrůznější způsoby hraje hlavní roli u olomoucké Šantovky. Předposlední zářijový víkend se zde koná Burger Street Festival.


Podél Moravy u Bristolu se rýsuje náplavka

Na pravém břehu řeky Moravy v centru Olomouce je patrná podoba budoucí náplavky, 16. září 2020 Nová podoba nábřeží řeky Moravy s atraktivní náplavkou je již patrná v úseku mezi Bristolem a Masarykovou třídou.


Na mapě rizika zezelenaly všechny okresy v kraji, kromě Jesenicka

Na mapě regionů ČR podle rizika nákazy Covid -19, takzvaném semaforu, jsou od pátku v zelené všechny okresy Olomouckého kraje kromě Jesenicka. Na mapě regionů ČR podle rizika nákazy Covid -19 zezelenaly všechny okresy Olomouckého kraje, kromě Jesenicka. Mapu v pátek odpoledne aktualizovalo Ministerstvo zdravotnictví. Zelená barva signalizuje první stupeň rizika, kdy jsou zdroje nákazy ještě dohledatelné a virus se nešíří komunitně.


Romové se sjedou do Olomouce na duchovní pouť

Romská pouť v Olomouci. Ilustrační foto Romové z Čech, Moravy a Slovenska se sjedou v sobotu 19. září do Olomouce na tradiční Romskou pouť. Letošní 22. ročník se uskuteční v katedrále svatého Václava a přilehlých parkánových zahradách.


Některé domovy pro seniory na Olomoucku již zakázaly návštěvy

Ilustrační foto Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci přikročily některé domovy pro seniory na Olomoucku k zákazu návštěv.


Nad Olomouckem přeletí americký bombardér B-52

Přílet amerického bombardéru B-52 Stratofortress na letiště v Mošnově v září 2019 Bez návštěvníků se vzhledem k mimořádným opatřením proti šíření nemoci Covid-19 musí obejít letošní 20. ročník největší bezpečnostní show v Evropě – Dny NATO v Ostravě.


Pod dómem otevřou obnovený průchod, Cikánskou branku oslaví show i dobroty

Areál Letního kina v Olomouci. Ilustrační foto Slavnostním otevřením Cikánské branky, obnoveného průchodu od parku pod dómem do areálu letního kina, v sobotu 19. září vyvrcholí projekt Letňák spojuje město.


Hostýn zůstává v karanténě, mše o víkendu ale budou

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na svatém Hostýně. Na začátku týdne byli na Svatém Hostýně posláni do karantény kněží, řeholní sestry i laičtí pracovníci. V následných testech se ukázalo, že u dvou z nich bylo prokázáno onemocnění COVID-19. Hostýn tedy nadále zůstává v karanténě.


Rekordní nárůst v Olomouckém kraji: pozitivních přibylo přes 100 za den

Ilustrační foto Stovku ve čtvrtek překonal denní nárůst nových případů koronaviru v Olomouckém kraji. Jde o rekordní počet. V regionu je podle údajů krajské hygienické stanice aktuálně 520 pozitivních.


Rondel v Droždíně se letos stavět nezačne

Auta na průjezdu Droždínem zpomalí rondel Zpoždění nabralo v těchto dnech stavební řízení na nový kruhový objezd v olomoucké městské části Droždín. Jeden z účastníků řízení se odvolal, což celý proces zbrzdí natolik, že letos už se stavět nezačne. V příštím týdnu ale dojde alespoň na realizaci dočasných opatření v dopravě.


Podívejte na retro fotky ze Samotišek

Manželé Spáčilovi na dvoře domu Podhůry číslo 16 ve 30. letech. /Z ARCHIVU DENÍKU/ Projděte se s Deníkem časem minulým. Každý týden přinášíme archivní fotografie z obcí a měst našeho kraje. Zavzpomínejte společně s námi, tentokrát se podíváme do Samotišek.


Plazma v léčbě covidu? V Olomouci mají první zkušenosti

Ilustrační foto. Plazma od pacientů vyléčených z Covid-19 může být prospěšná pro nemocné, kteří mají těžký průběh infekce. Podpoří organismus v boji s virem. Zkušenosti mají ve Fakultní nemocnici Olomouc.


Na Masaryčce už skládají "Rejnoka"

Stavba nového mostu v Masarykově ulici v Olomouci,16. září 2020 Na Masarykově třídě v Olomouci se již stavbaři pustili do skládání části ocelové konstrukce nového mostu přes řeku Moravu. První díly začali kompletovat ve středu.


V Olomouci otevřel "nejkrásnější McDonald’s v Česku"

Nová restaurace a kavárna McDonald´s v budově bývalého kina Mír v centru Olomouce V secesním domě na náměstí Národních hrdinů, kde desítky let promítalo kino Mír, dříve Edison, ve čtvrtek otevřel globální řetězec rychlého občerstvení McDonald´s svoji třetí olomouckou pobočku.


Nakažených na Olomoucku rychle přibývá, hospitalizovaných ale nikoliv

Ilustrační foto Počty nově potvrzených případů koronaviru jdou v Olomouckém kraji, především na Olomoucku, rychle nahoru. Za středu přibylo 66 pozitivních.


Vodovodní havárie v Olomouci: oprava se zřejmě protáhne

Havárie vodovodního řadu v Olomouci, 16. září 2020. Ulice U stadionu Vodohospodáři v Olomouci pracují na odstranění středečních havárií, kvůli kterým se některé ulice odpoledne změnily v laguny a domácnosti v okolí zůstaly bez vody.


Varhaník z Notre-Dame zahraje v Olomouci. Je už čas na normální život, říká

Titulární varhaník katedrály Notre-Dame Vincent Dubois Mezinárodní varhanní festival Olomouc vyvrcholí ve čtvrtek vystoupením francouzského hudebníka Vincenta Duboise. Titulární neboli čestný varhaník pařížské chlouby Notre-Dame předvede své umění v katedrále svatého Václava. „Sám jsem Olomouc ještě nenavštívil, ale moc se těším, až ji uvidím,“ tvrdí čtyřicetiletý umělec v exkluzivním rozhovoru Deníku.


Voda zatopila olomoucké ulice, havárie u Husova sboru i na Lazcích

Havárie vodovodního řadu v Olomouci, 16. září 2020. Ulice U stadionu VIDEO / FOTOGALERIE / Mohutný únik vody z narušeného potrubí zaplavil ve středu okolo 16. hodiny prostor za Husovým sborem u historického centra Olomouce a také část čtvrti Lazce.


Covid v kraji zavřel dvě školky a část základky. První stupeň učí na dálku

Hasiči prováděli dezinfekci vnitřních prostor v Základní a mateřské škole Loučná nad Desnou. Na dálku se od středy učí všichni žáci prvního stupně Základní školy Sluneční v Šumperku. Pozitivní testy na koronavirus tam mělo několik učitelů i dětí, další pedagogové mají příznaky a čekají na výsledky testů. Hygienici rozhodli o karanténě pro všech jedenáct tříd z prvního stupně. Žáci druhého stupně zatím do školy chodí, nákaza se tam neobjevila.


Stavba severního obchvatu Prostějova už má rondel, takto teď vypadá

Stavba severního obchvatu Prostějova, září 2020 Roste před očima. Jedna ze současných největších stavebních investic na území Olomouckého kraje, stavba severního obchvatu Prostějova, zatím pokračuje dle harmonogramu. Momentálně se pracuje na spojce od Smržic směrem do průmyslové zóny. Zřetelný je už kruhový objezd u výpadovky na Kostelec na Hané.


Lidé z Balcárkovy ulice mají už dost slibů. Zvažují blokádu ulice

Obyvatelé Balcárkovy ulice si stěžují na nákladní dopravu, která jezdí pod okny jejich domů. Na zvýšenou dopravní zátěž, prašnost a hluk si dlouhodobě stěžují obyvatelé Balcárkovy ulice v Olomouci. Před lety sepsali petice požadující zklidnění dopravy a opravu silnice, ale podle jejich tvrzení ke zlepšení situace nedošlo. Na problémy s nákladní dopravou poukazují lidé z Balcárkovy ulice dlouhodobě.


Na odběr na koronavir se v Olomouci čekalo hodiny

Odběrové místo pro testy na koronavirus ve fakultní nemocnici  Olomouc Zájem o testování na koronavirus se v posledních dnech prudce zvedl a odběrová místa na Olomoucku čelí náporu žadatelů o stěr.


Chválkovičtí Sokolové dostanou nové šatny a sprchy

Díky nové přístavbě vzniknou šatny, sprchy, toalety, nářaďovna a skladovací prostory. Desítky let neměli členové chválkovického Sokola pro sportovní činnost, kulturní a společenské akce odpovídající zázemí. Využívali jedinou šatnu, chyběly jim sprchy, nářaďovna i skladovací prostory. Díky moderní přístavbě, která už se staví, by se měla situace už v příštím roce výrazně zlepšit.


Konec utrpení slepic? Nesmysly! Zlobí se zemědělci. Zakažte i chov papoušků!

Spolek OBRAZ (Obránci zvířat )zveřejnil na sociálních sítích video s jen pár dní starými záběry z klecových chovů slepic v Písku a Uničově. Chce upozornit na životní podmínky slepic v českých klecových chovech před finálním hlasováním v Poslanecké sněmovn Vejce z Drahanovic zmizí z trhu, pokud Poslanecká sněmovna ve středu odsouhlasí zákaz klecového chovu. Odpůrcům zemědělci vzkazují, že o chovu slepic nevědí nic. Podle ochránců zvířat jsou klecové chovy slepic zastaralá a velmi krutá praktika, s níž je třeba skoncovat. Burcují proti nim po celém Česku už několik let. V tomto týdnu zveřejnili video se záběry z velkochovu v Uničově.


Ubylo nehod i obětí. Prázdniny v celém kraji přinesly dvě tragédie

Nehoda mezi Samotiškami a Droždínem, 21. 8. 2020 Při červencových a srpnových nehodách v Olomouckém kraji letos vyhasly dva lidské životy. Oproti minulému roku se počet letních smrťáků snížil o pět, ubylo i nehod. Vyplývá to z aktuálních statistik Policie ČR.